Szkolenie

03.10.2013

Szkolenie

Opublikowany

W dniach 27-29 września w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie odbyło się szkolenie dla nauczycieli biorących udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. Z każdej szkoły zakwalifikowanej do programu gościliśmy dwie osoby. Nauczyciele przeszli kurs programowania w języku Scratch, który następnie będą realizowali ze swoimi uczniami w szkołach.

To była nauka poprzez zabawę, jak mówili sami uczestnicy. Programowanie wizualne w programie Scratch okazało się być przyjemne i naprawdę wciągające. Niektórym ciężko było odejść od komputera, nawet gdy następowała przerwa. Wszyscy wyjechali ze szkolenia wyposażeni w solidną wiedzę i materiały, które na pewno przydadzą się podczas pracy z uczniami.Nas zaskoczył optymizm i niezwykła energia nauczycieli, którzy przyjechali do Warszawy. To niezwykła grupa ludzi, którzy sami chcą się rozwijać, zdobywać nowe kompetencje, aby następnie wyjść z atrakcyjną ofertą do swoich uczniów. Programowanie dla wielu jest wyzwaniem, ale chcą się go podjąć, a naszym zadaniem jest wspieranie ich w tym przedsięwzięciu.
nowogrodzka_0116.jpg
nowogrodzka_0022.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

nowogrodzka_0013.jpg

grafika | 1,63 MB

Pobierz
nowogrodzka_0077.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
nowogrodzka_0116.jpg

grafika | 936 KB

Pobierz
nowogrodzka_0022.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.