Hackathon Kraków 2013

28.10.2016

Hackathon Kraków 2013

Opublikowany

25 października w Starej Zajezdni w Krakowie odbył się nocny maraton programowania na którym mieliśmy przyjemność gościć. Spotkaliśmy tam wielu ludzi zaangażowanych w promowanie programowania w Polsce i odbyliśmy wiele inspirujących rozmów. Pierwsze spotkanie wspólne dla inicjatyw: Koduj dla Polski i Otwarta Małopolska zgromadziło kilkudziesięciu programistów z całego kraju. Gościem honorowym była Catherine Bracy, współtwórczyni Technology for Obama (T4O) i szefowa programu międzynarodowego Code for America ogłosiła 20 września, podczas TEDCity2.0, że Koduj dla Polski wraz z Code for Ireland i Code for Japan został oficjalnym partnerem światowej inicjatywy.


Koduj dla Polski to ogólnopolski projekt powołany do życia z inicjatywy Fundacji ePaństwo. W ramach inicjatywy łączącej programistów, urzędników i obywateli powstało wiele interesujących aplikacji. Cel jest prosty: badać potrzeby ludzi i realizować je dzięki organizacji spotkań i maratonów programowania. Inicjatywa Koduj dla Polski, której inicjatorem jest Fundacja ePaństwo, stawia sobie ambitne cele. Chodzi o to, by zwiększyć udział obywateli w życiu publicznym. I to w zakresie, który obywateli bezpośrednio dotyczy. W ramach projektu deweloperzy spotykają się z urzędnikami i obywatelami. Co ważne projekty realizowane są lokalnie, przez niezależnych liderów poszczególnych miast. W Warszawie na przykład powstaje aplikacja stanowiąca bazę alertów miejskich. Urzędnicy zamiast wywieszać informacje o np. przerwie w dostawie gazu czy wody w gablotach urzędów mogą dotrzeć do obywateli przez ich smartfony.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.