Jak programują w Ostrowie Wielkopolskim?

13. 11. 2013

Jak programują w Ostrowie Wielkopolskim?

W Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim zajęcia z programowania prowadzi troje nauczycieli. Jedną grupą opiekują się pan Krzysztof Stec i pani Monika Dryjańska, drugą pani Ewa Bartczak.

Na zajęcia do grupy pierwszej dołączyło ostatnio kilku uczniów z klasy III.Radzili sobie bez problemu, a pytania które zadawali i problemy, które poruszali, były na równie wysokim poziomie jak te stawiane przez ich starszych kolegów.
- pisze pan Krzysztof i dodaje:

Co ciekawe, w zajęciach uczestniczył uczeń klasy III, który wcześniej nie brał udziału w programie i już po kilku chwilach ‘załapał’ cały interfejs Scratch’a i tworzył swój pierwszy program równie szybko jak pozostali uczniowie.

Pani Ewa Bartczak zwraca uwagę na to, jak uczniowie współpracują ze sobą i pomagają sobie wzajemnie. Pisze również o ogromnym zaangażowaniu uczniów w program:

Uczniowie uczęszczają regularnie na zajęcia, pracują z programem również w domu, co widać podczas pracy, są bardzo zaangażowani, mają nowe pomysły, proponują swoje nowe rozwiązania.

Pani Monika Dryjańska, jako refleksję na temat prowadzonych przez siebie zajęć programowania, przytacza słowa Tadeusza Kotarbińskiego. Niech będą one dowodem na to, jak nauczyciele widzą swoją rolę w programie i z jaką pokorą podchodzą do procesu uczenia innych:

Znakomitym nauczycielem jest dopiero ten, kto umie innych nauczyć nawet tego, czego sam nie umie.

Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 7 można znaleźć informacje o realizacji programu Mistrzowie Kodowania, a także zdjęcia z zajęć.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.