Rodzinne programowanie w Gdańsku
Rodzinne programowanie w Gdańsku

6.02.2014

Rodzinne programowanie w Gdańsku

W szkole podstawowej nr 42 w Gdańsku odbyła się wyjątkowa lekcja. W szkolnych ławkach zasiedli przedstawiciele Parlamentu, lokalnych władz i miejskich instytucji edukacyjnych, którzy odebrali lekcję programowania od uczniów biorących udział w programie Mistrzowie Kodowania.

Ta nietypowa lekcja odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania, którego celem jest popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach. Pilotażowa edycja programu zakończyła się sukcesem i zaowocowała liczbą 1300 przeszkolonych uczniów. W marcu 2014 roku ruszają kolejne lekcje, tym razem w ponad 100 placówkach na terenie całego kraju. Aby przybliżyć mieszkańcom Gdańska korzyści płynące z rozwijania kompetencji cyfrowych pokazowe lekcje programowania, skierowane do rodziców i dzieci, będą organizowane m.in. w Edu Parku należącym do Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego oraz w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy Długim Targu. „Program Mistrzowie Kodowania zaangażował szkoły podstawowe z całej Polski i zyskał sobie uznanie i poparcie nauczycieli i ich dyrektorów. Uczniowie chętnie i z zapałem uczą się programowania, jednak ich rodzice nadal podchodzą do tego sceptycznie – mówi Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska, inicjatora programu – dlatego w Gdańsku chcemy wyjść do rodzin w przestrzeni pozaszkolnej. Zajęcia są adresowane do rodziców i ich dzieci, aby przez wspólną zabawę przybliżyć im korzyści płynące z programowania.” Dzięki zaangażowaniu jednej z nauczycielek biorących udział w pilotażowej edycji „Mistrzów Kodowania”, w Gdańskich instytucjach będą odbywały się pokazowe, ok 2-godzinne zajęcia z programowania, które poprowadzą specjalnie przeszkoleni nauczyciele. „Programowania można się nauczyć z podręczników dostępnych w internecie, ale dużo bardziej motywująca do jest praca w grupie rówieśników, bądź z rodzicami. – mówi Krystyna Kolendo – Dzięgielewska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Gdańsku – Rodzinne zajęcia mają zainteresować Trójmiasto tematem programowania jako kreatywnego zajęcia dla całej rodziny.” Informacje na temat terminów szkoleń oraz o tym, jak można wziąć w nich udział pojawią się na stronach www.edupark.gpnt.pl oraz www.ikm.gda.pl. Udział w lekcjach jest bezpłatny.
Rodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuRodzinne programowanie w GdańskuIMG_1149.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.