Pierwsze kroki w nowej edycji programu
Pierwsze kroki w nowej edycji programu

19.02.2014

Pierwsze kroki w nowej edycji programu

Opublikowany

W ramach I edycji programu Mistrzowie Kodowania odbyły się już pierwsze zajęcia w kilku szkołach. Między innymi w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale. Naukę programowania promuje tam pan Lesław Palimąka wraz z żoną Danutą. To właśnie ona nauczyła go posługiwania się Scratchem i zachęciła do startu w I Edycji Mistrzów. Pani Danuta zna się na rzeczy – brała udział w edycji pilotażowej programu. W zajęciach biorą udział uczniowie klasy III i V. Zarówno uczestnicy jak i prowadzący wyszli z nich bardzo zadowoleni. Kolejne spotkania już wkrótce!

Pan Lesław zdaje relację ze startu programu Mistrzowie Kodowania na stronie Urzędu Miejskiego Boguchwały, a na stronie swojej szkoły wygospodarował specjalne miejsce, gdzie również opisuje działania podejmowane w ramach programu.

Nie próżnują również Osiny!

Pani Aleksandra Tanistra z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Osinach zrealizowała z uczniami pierwszy moduł zajęć w I edycji Mistrzów Kodowania. Jak donosi nam Pani Aleksandra, dwunastu uczniów klasy VI z ogromnym zainteresowaniem stawiało pierwsze kroki w sztuce kodowania. Oprócz Pani Aleksandry zajęcia z kodowania w szkole prowadzi również Pani Beata Śleziona. Zachęcamy do wytrwałości i czekamy na dalsze wieści!

Startem programu w szkole w Osinach zainteresował się portal zory24.pl.

Mistrzowski start

Gdybyśmy przyznawali nagrodę za wybitną aktywność, to z pewnością otrzymałaby ją pani Ewa Kaska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu. Zapał pani Ewy budzi zachwyt! Jak dotąd zdążyła już przeprowadzić osiemnaście zajęć z I modułu oraz po sześć z II i III. Gdyby tego było mało, udało jej się to zrobić we wszystkich grupach z klas 4-6, które uczy, a jest ich… osiemnaście! Liczby te wywołują zdumienie, ale przede wszystkim podziw dla pani Ewy i tego, ile energii wkłada w realizację programu Mistrzowie Kodowania. Tym bardziej jest nam miło donieść, że po feriach pani Ewa planuje przeprowadzenie kolejnych zajęć. Miarą sukcesu jej działań jest to, że już teraz ustawiają się do niej kolejki uczniów chętnych na lekcje programowania. Pani Ewo, trzymamy kciuki!

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.