Mistrzowie programują
Mistrzowie programują

3.03.2014

Mistrzowie programują

„Jedynka” ze Skarżyska już po II Module!

Na blogu „Jedynki” ze Skarżyska-Kamiennej możemy podziwiać prace, które powstały podczas drugiego spotkania w ramach programu. Mistrzowie z 4c stworzyli swoją pierwszą grę „Kot goni myszkę”. Nauczyli się poruszać duszkiem za pomocą wskaźnika myszki komputerowej, zaprogramowali drugiego duszka, żeby próbował złapać pierwszego. Grupa pracowała sprawnie! Udało się nawet spowodować, żeby kotek wydawał dźwięki, myszka znikała, a brzuszek kotka się powiększał po zjedzeniu myszki. Pan Sylwester Zasoński – nauczyciel klasy 4c – dba o rozwój umiejętności swych podopiecznych. Regularnie zamieszcza na blogu zadania do samodzielnego wykonania, które pozwalają na jeszcze lepsze poznanie możliwości środowiska Scratch. Zachęcamy was do czerpania z doświadczenia pana Sylwestra!

Kodowanie w Małogoszczy

Nie próżnuje również Szkoła Podstawowa w Małogoszczy. Pod opieką pani Iwony Szyszkowskiej i pana Artura Kowalskiego możliwości Scratcha poznają równolegle trzy roczniki. Klasy czwarte na specjalnie dla nich prowadzonych zajęciach, piąte na zajęciach dodatkowych w ramach koła informatycznego, szóste zaś podczas planowych lekcji informatyki. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów. Pierwsze zajęcia odbyły się w czwartek 27 lutego. Zapraszamy na ich bloga, gdzie możecie przeczytać więcej o tym, jak pracują.

Wapno ruszyło!

Pierwsze zajęcia ze Scratchem odbyły się także w Zespole Szkół w Wapnie. Okazało się, że kodowanie może być przyjemne i zajmujące również w soboty! Programiści pod okiem pani Anny Wagner w lot podchwycili idee poruszania duszkiem i wyświetlania komunikatów. Uczniowie klasy VIa zaskoczyli panią Annę szybkim tempem pracy, w jakim tworzyli coraz lepsze algorytmy. Oby tak dalej! Zajęcia z programowania w Wapnie prowadzi również pani Iwona Napierała. Polecamy bloga szkoły w Wapnie i czekamy na dalsze wieści.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.