Uczniowie z Żorów o zajęciach programowania
Uczniowie z Żorów o zajęciach programowania

17.03.2014

Uczniowie z Żorów o zajęciach programowania

Opublikowany

Uczniowie klasy VI Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 7 w Żorach zrealizowali już pięć modułów programu. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, dzięki czemu dzieci lepiej pamiętają materiał z poprzednich zajęć.

Jaka jest opinia dzieci o programie? Nakręcony w szkole film dostępny TUTAJ dostarcza nam informacji na ten temat z pierwszej ręki.

Szóstoklasiści tak bardzo polubili zajęcia, że poza tworzeniem gier przewidzianych w programie kreują własne projekty, rozwijając nie tylko umiejętność kodowania, ale także kreatywność. Efekty są zadziwiające! Nauczyciele zadbali o to, aby docenić aktywność dzieci na lekcjach poprzez publikację prac uczniów. My także zachęcamy do zapoznania się z ich projektami:
Na stronie internetowej szkoły nauczyciele zamieszczają także instrukcje i zadania domowe, podzielone na poszczególne moduły, dzięki czemu najaktywniejsi uczniowie mogą ćwiczyć kodowanie samodzielnie. Materiały znajdują się TUTAJ.

Udostępnij

Twórczość młodych Mistrzów Kodowania z Gliwic

W Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach odbyły się już trzecie zajęcia ze Scratcha. Młodzi Mistrzowie Kodowania wykazali się ogromną kreatywnością, świetnie się przy tym bawiąc. Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia, które przedstawiają wykonane przez nich projekty.