Scratch dla zaawansowanych
Scratch dla zaawansowanych

20.03.2014

Scratch dla zaawansowanych

Opublikowany

Nauczyciele, którzy prowadzili zajęcia w edycji pilotażowej, wtajemniczają swoich doświadczonych uczniów w bardziej zaawansowane opcje Scratcha.

Pani Joanna Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie napisała na forum: Prowadzę zajęcia z jedną grupą uczniów znających podstawy programowania w Scratchu. Uczniowie brali udział w edycji pilotażowej i próbuję sprostać ich chęci poszerzania swojej wiedzy. Jestem po pierwszych zajęciach. Tworzyliśmy proste skrypty odświeżające pamięć (chociaż sporo uczniów nie próżnowało w oczekiwaniu na wznowienie zajęć). Nowością było definiowanie swoich bloków, co poszło u większości gładko – 45 minut w zupełności wystarczyło na udoskonalenie skryptów. Mam już pomysł na następne zajęcia – o efektywności algorytmów.
Pani Joanno, trzymamy kciuki i podziwiamy Pani pasję i chęć samodzielnego zgłębiania tajników programowania.

A wszystkich zapraszamy do śledzenia bloga Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie, dostępnego TUTAJ
Na zachętę przykładowy projekt:

Udostępnij

Najmłodsi Mistrzowie

Przedstawiamy grupy zajęciowe z klas I- III, które są już po trzecim module. Oto one:Szkoła Podstawowa nr 13 im Komisji Edukacji Narodowej w OlsztynieW projekcie biorą udział uczniowie klas II i III. Jedna z grup jest już po III module i bawi się labiryntami. Ze względu