Legnickie media o Mistrzach Kodowania

23.03.2014

Legnickie media o Mistrzach Kodowania

O Legnickiej „dziewiątce” i Mistrzach Kodowania znów napisano w mediach! Tekst znajdujący się w Panoramie Legnickiej jest dostępny TUTAJ.

Także w papierowym oraz internetowym wydaniu gazety Konkrety pojawił się tekst o Mistrzach Kodowania, który przytaczamy poniżej (źródło: www.konkrety24.pl):

„W legnickiej „dziewiątce” przygotowują przyszłych programistów

Legnicka Szkoła Podstawowa nr 9 znalazła się wśród stu placówek, które zakwalifikowały się do programu „Mistrzowie kodowania”. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych z całej Polski. Nauczyciele biorący udział w programie – Renata Rewak i Iwona Sygut – zostali przeszkoleni przez ekspertów z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. W ramach projektu dzieci będą uczyły się programowania w języku Scratch, aby rozwijać umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. Podczas ośmiu dwugodzinnych sesji będą zgłębiać kolejne tajemnice tworzenia skryptów, tworząc autorskie gry, pokazy multimedialne, animacje i historyjki.

– Zakończyliśmy właśnie rekrutację na zajęcia, na które zgłosiło się mnóstwo – informuje Renata Rewak. – Niestety, ze względu na prowadzenie zajęć w pracowni komputerowej może brać w nich udział tylko 16 osób.

Pierwsze kroki już za nami. Uczniowie przed feriami uczestniczyli w pierwszych zajęciach i poznali środowisko Scratch’a. Mimo wyzwań, jakie stawia przed nimi nauka programowania entuzjastycznie podchodzą do stawianych im zadań i chętnie poświęcają swój czas wolny na naukę.

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Organizatorami są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Komputerowej, Samsung Electronics Polska, Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji.”


Konkrety2.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Konkrety2.jpg

grafika | 1,91 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.