Najmłodsi Mistrzowie Kodowania
Najmłodsi Mistrzowie Kodowania

29.03.2014

Najmłodsi Mistrzowie Kodowania

Opublikowany

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu rozpoczęła zajęcia w klasach I- III. Jest nawet jeden uczestnik z zerówki. Dzieci tym bardziej angażowały się w zajęcia, im trudniejsze zadania miały do zrobienia. Tyle radości sprawiały nowe usprawnienia wprowadzane do programu, że podskokom i okrzykom radości nie było końca. Gratulujemy ambicji. Klasy trzecie mają już za sobą aż 8 zajęć.

Szkoła Podstawowa nr 13 im Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie także pracuje z dwiema grupami z klas młodszych. Dzieci zadają wiele pytań i są bardzo dociekliwe. Z czasem nabierają coraz więcej samodzielności w swoich działaniach.

W Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi poza zajęciami w klasach IV- VI odbyły się zajęcia dla pierwszoklasistów. Okazało się, że poradzili sobie znakomicie! Godzina zajęć wystarczyła, aby nie tylko zmieniali duszki czy scenę, ale także modyfikowali i tworzyli własne postacie. Na koniec ich bohaterowie poruszali się w wyznaczonym kierunku i o wskazaną ilość kroków. Nauce towarzyszyła zabawa, radość i… niedowierzanie, że im się to udało, że to sami zrobili, stworzyli. To była lekcja, z której nikt nie chciał wyjść po dzwonku. Scratch okazał się świetnym narzędziem kreatywnego myślenia, myślenia, z którym pierwszoklasiści poradzili sobie na medal.
dscn9965.jpg

Udostępnij

Gra w odbijanie

W Dywitach praca wre. Dzieciaki zrobiły już gry zręcznościowe z odbijaniem. Proponujemy zagrać:
. Także Mistrzowie ze Skarzyska- Kamiennej sprawnie sobie poradzili ze stworzeniem gry w odbijanie. W ciągu jednej godziny powstały gry, w ciągu drugiej dodawane były punk