Nowe labirynty
Nowe labirynty

3.04.2016

Nowe labirynty

Opublikowany

Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi przeszła już przez trzy moduły zajęć. Na zajęciach trzecich uczniowie projektowali grę polegającą na przejściu przez labirynt. Najtrudniejszym elementem spotkania było umieszczenie przeszkody i stworzenie odpowiedniej reakcji duszka na nią. Tworzenie labiryntu tak bardzo się dzieciom spodobało, że w domu stworzyły różne modyfikacje tej gry.

Także Bolesławiec jest już po III module i może się pochwalić ciekawymi pomysłami na gry. Podobnie jak Nidzica, gdzie czwartoklasiści stworzyli już własne labirynty.

W Smolcu trzecioklasiści są w trakcie trzeciego modułu. W grupie jest aż 6 dziewczynek i 1 chłopiec. Dzieci z niecierpliwością czekają na możliwość dokończenia swoich dzieł na następnych zajęciach. Już dziś kotki dochodząc do ściany labiryntu miauczą. Dobór kolejnych klocków, tworzenie skryptów i tła oraz modyfikacje nie sprawiają dzieciom trudności. Jedna dziewczynka radzi sobie szczególnie dobrze i pomaga innym w razie potrzeby.

W Dywitach nie wszystkie dzieci brały udział od początku zajęć, więc poziom grupy jest różnorodny. Jednak na piątym spotkaniu powstało już kilka labiryntów.

Udostępnij

Koty zastawiają pułapki

W szkole w Woli Zgłobieńskiej uczniowie są już po czwartym module zajęć. Szkoła brała udział  pilotażu, więc jest też grupa zaawansowana, która wykorzystuje Scratch do tworzenia projektów przyrodniczych w ramach koła przyrodniczego. Prace są stale udoskonalane i umieszcz