Lekcje otwarte
Lekcje otwarte

7.04.2014

Lekcje otwarte

21 marca w Szkole Podstawowej nr 114 w Warszawie obchodzony był szkolny Dzień Talentów. Uczniowie podczas apelu, na przerwach, w bibliotece prezentowali swoje talenty. Grupa Mistrzów z klasy 6b postanowiła zaprezentować swoje nowe umiejętności – tworzenie gier komputerowych w Scratchu. Krzysiek, Paweł i Paulina sami zorganizowali to spotkanie. Kilka dni wcześniej zaprosili chętnych uczniów z innych klas, uzgodnili szczegóły z nauczycielami informatyki, oraz przygotowali własne projekty w Scratchu, które to prezentowali na zajęciach.

Spotkanie odbyło się na drugiej lekcji w sali komputerowej. Przyszło na nie 25 uczniów z różnych klas, którzy chcieli poznać Scratcha, zobaczyć czym jest kodowanie. Mistrzowie opowiadali do czego służy program, jak założyć sobie konto w serwisie, jak tworzyć i udostępniać gry. Odpowiadali też na trudne pytania nauczycielki np. po co uczą się kodowania, czy wykorzystają swoje umiejętności w przyszłości.

Zachęcamy wszystkich do organizowania lekcji otwartych, dzięki którym inne dzieci mają szansę nabrać ochoty na spróbowanie swoich sił w programowaniu. Warto organizować także lekcje otwarte dla rodziców, służące pokazaniu, że przy komputerze dzieci mogą zajmować się czymś rozwijającym, pożytecznym i nie zawsze oznacza to stratę czasu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.