Mistrzowie blogują!
Mistrzowie blogują!

10.04.2014

Mistrzowie blogują!

Opublikowany

Powstają kolejne blogi Mistrzów Kodowania.

Blog Biblioteki Galeria Książki w Oświęcimiu zawiera informacje dotyczące przebiegu zajęć, projektu Mistrzowie Kodowania oraz listę innych blogów, dzięki czemu wchodząc na ten blog można poznać, co się dzieje w wielu placówkach realizujących projekt.

Ruszył także blog Zespołu Szkół nr 21 z Bydgoszczy. Można tam przeczytać co dzieje się na zajęciach oraz jakie dodatkowe inicjatywy podejmuje szkoła, takie jak drugi już udział w maju w Dniu Scratcha. W tym roku obchody będą miały miejsce 17 maja. Szkoła zaprasza 16 maja, w trakcie ostatnich zajęć Mistrzów Kodowania. Do zapoznania się z tym środowiskiem programowania zaproszeni są chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Zespół Szkół nr 74 w Warszawie także prowadzi blog, na którym zamieszcza informacje o przebiegu zajęć i przykładowe projekty. Co ciekawe, autorami tekstów nie są nauczycielki, a uczniowie, którzy przesyłają im teksty. Może ujawni się jakiś talent dziennikarski…

Na blogu Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku- Kamiennej można przeczytać, jakie postępy robią Mistrzowie Kodowania oraz zajrzeć do studia i obejrzeć przykładowe projekty.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie życzenia Wielkanocne mają dla Was uczniowie Jedynki ze Skarżyska- Kamiennej, zajrzyjcie koniecznie na ich blog.

Ciekawe informacje znajdziecie także na blogu Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Poza zajęciami Szkoła realizuje ciekawe inicjatywy, takie jak Tydzień z Internetem.

Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach znajdziemy zakładkę „Mistrzowie Kodowania”, gdzie znajdują się projekty uczniów oraz relacje z zajęć.
CAM01516.jpg

Udostępnij

„Tydzień z Internetem” w Podgórzu

26 marca w ramach ogólnoepolskiej akcji „Tydzień z Internetem” odbyły się w Szkole Podstawowej w Podgórzu zajęcia z programowania, na które zaproszeni zostali rodzice uczniów. Dzięki temu spotkaniu mogli oni zobaczyć, co potrafią zrobić ich pociechy i razem stworzyć grę