„Tydzień z Internetem” w Podgórzu

11.04.2014

„Tydzień z Internetem” w Podgórzu

26 marca w ramach ogólnoepolskiej akcji „Tydzień z Internetem” odbyły się w Szkole Podstawowej w Podgórzu zajęcia z programowania, na które zaproszeni zostali rodzice uczniów. Dzięki temu spotkaniu mogli oni zobaczyć, co potrafią zrobić ich pociechy i razem stworzyć grę ”Odbijanie piłki paletką”. Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2014 nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce.

Mamy przybyłe na spotkanie doceniły wkład pracy swoich dzieci w tworzenie animacji, wypróbowały gry przez nich ułożone. Same również zaangażowały się w zabawę w programowanie. Wspólnie ze swoimi pociechami założyły konta na stronie poświęconej programowaniu w języku Scratch, a następnie ułożyły pierwszy prosty skrypt pod kierunkiem młodzieży szkolnej. Dowodzi to niezłomnie, że dorośli mogą uczyć się od dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Szkoła planuje także kolejną inicjatywę: konkurs na multimedialną kartkę świąteczną. Już nie możemy się doczekać prac konkursowych!
„Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  „Tydzień z Internetem” w Podgórzu  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.