O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym
O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym

26.04.2014

O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym

Opublikowany

Na portalu bartoszyce.wm.pl opublikowany został tekst nauczyciela, Mirosława Grotha ze Szkoły Podstawowej w Galinach, który bierze udział w programie Mistrzowie Kodowania. Przytaczamy go poniżej:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach biorą udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”, czyli nauce programowania w języku Scratch. To jedna z 9 szkół w naszym województwie, która zdecydowała się na przystąpienie do tego projektu, objętego patronatami MEN i MAC.

W bieżącym roku szkolnym ruszyła I edycja ogólnopolskiego programu ”Mistrzowie Kodowania”, mającego na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych.

Projekt, organizowany przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”, obejmuje swoim zasięgiem 117 szkół w 16 województwach. Wśród nich, w gronie 9 szkół z województwa warmińsko mazurskiego, znalazła się Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

Uczniowie klas IV – VI mają możliwość poznania pod okiem swoich nauczycieli tajników programowania i świadomego wykorzystywania nowoczesnych technologii. Językiem, który poznają dzieci, jest Scratch, opracowany w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

o proste narzędzie, oparte na zasadzie budowania z klocków i gotowych komend. Daje dużo możliwości – pozwala tworzyć gry, pokazy multimedialne, kartki i inne programy.

Zajęcia, które właśnie rozpoczęły się w marcu, prowadzone są w dwóch 10-osobowych grupach, więc nie wszyscy chętni mogli z nich skorzystać. Będziemy się jednak starali umożliwić pozostałym poznanie Scratch’a i jego możliwości.

Projekt „Mistrzowie Kodowania” został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji Rozwoju Systemów Edukacji. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie internetowej: mistrzowiekodowania.pl.

Link do tekstu znajduje się tutaj.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.