O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym
O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym

26.04.2014

O Mistrzach Kodowania na portalu internetowym

Opublikowany

Na portalu bartoszyce.wm.pl opublikowany został tekst nauczyciela, Mirosława Grotha ze Szkoły Podstawowej w Galinach, który bierze udział w programie Mistrzowie Kodowania. Przytaczamy go poniżej:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach biorą udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”, czyli nauce programowania w języku Scratch. To jedna z 9 szkół w naszym województwie, która zdecydowała się na przystąpienie do tego projektu, objętego patronatami MEN i MAC.

W bieżącym roku szkolnym ruszyła I edycja ogólnopolskiego programu ”Mistrzowie Kodowania”, mającego na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych.

Projekt, organizowany przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”, obejmuje swoim zasięgiem 117 szkół w 16 województwach. Wśród nich, w gronie 9 szkół z województwa warmińsko mazurskiego, znalazła się Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

Uczniowie klas IV – VI mają możliwość poznania pod okiem swoich nauczycieli tajników programowania i świadomego wykorzystywania nowoczesnych technologii. Językiem, który poznają dzieci, jest Scratch, opracowany w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

o proste narzędzie, oparte na zasadzie budowania z klocków i gotowych komend. Daje dużo możliwości – pozwala tworzyć gry, pokazy multimedialne, kartki i inne programy.

Zajęcia, które właśnie rozpoczęły się w marcu, prowadzone są w dwóch 10-osobowych grupach, więc nie wszyscy chętni mogli z nich skorzystać. Będziemy się jednak starali umożliwić pozostałym poznanie Scratch’a i jego możliwości.

Projekt „Mistrzowie Kodowania” został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji Rozwoju Systemów Edukacji. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie internetowej: mistrzowiekodowania.pl.

Link do tekstu znajduje się tutaj.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Mistrzowie z Jedlanki

Przedstawiamy reportaż filmowy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance. Młodzi Mistrzowie Kodowania rozwijają na zajęciach dodatkowych nowe umiejętności, a na przerwach…. grają w gry logiczne. Zobaczcie sami: