Ostrów koduje
Ostrów koduje

1.05.2014

Ostrów koduje

Szkoła Podstawowa w Ostrowie koduje już od połowy lutego. Obecnie uczniowie klas V i VI zakończyli już cały cykl. Uczniowie klasy III są na półmetku.

Kodowanie bardzo się uczniom spodobało. Po pierwszych zajęciach jeden uczeń nie chciał opuścić sali! Program I modułu okazał się dla niego za łatwy, koniecznie chciał, aby jego duszek oprócz poruszania się do przodu i tyłu jeszcze skakał. Udało się. Na zakończenie stwierdził: “nie wiedziałem, że podskakiwanie może być takie trudne”.

Następny był projekt “Kot goni mysz”. Kotka i myszkę miała tylko pani, u dzieci gościły smoki, nietoperze, rybki i inne duszki. Część uczniów założyła sobie sobie konta i udostępniła swoją pierwszą grę. Kolejne moduły także poszły sprawnie.

Uczniowie z klasy III pozazdrościli swoim starszym kolegom z klasy V i VI, poszli w ich ślady i też programują. Świetnie im idzie. Powstało już kilka gier według własnego pomysłu, a te szczególnie cieszą. Czas na zajęciach biegnie bardzo szybko, nie sposób wymienić się wszystkimi doświadczeniami i odkrytymi możliwościami programu.

Szkoła ogłosiła konkurs z nagrodami na najlepszą, najciekawszą grę – LABIRYNT. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas V i VI. Pierwsze miejsce zdobył Korneliusz Banaś, drugie Marcin Oleszek a trzecie Jakub Rodzeń. Gratulujemy! Każda z wykonanych gier wywołała wiele emocji i wrażeń. Były różne poziomy gier, efekty dźwiękowe, przeszkody, teleportacje itp. Najlepiej sprawdźcie sami i spróbujcie w nie zagrać. Powodzenia!

Zwycięski labirynt Korneliusza Banasia


II miejsce, praca Marcina Oleszka:
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.