SP nr 1 w Koninie w mediach
SP nr 1 w Koninie w mediach

2.05.2014

SP nr 1 w Koninie w mediach

Opublikowany

Portal internetowy miasta Konina (www.konin.pl) zamieścił artykuł dotyczący udziału Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w projekcie Mistrzowie Kodowania. Poniżej przedstawiamy treść artykułu:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie od marca biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach w ramach projektu „Mistrzowie Kodowania”, czyli nauce programowania w języku Scratch. Jesteśmy jedną z 12 szkół w naszym województwie i jedyną w naszym powiecie, która zdecydowała się na przystąpienie do tego projektu. Projekt jest objęty patronatami MEN i MAC.

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Programowanie jest oparte na zasadzie budowania z klocków i gotowych komend. Daje dużo możliwości – pozwala tworzyć gry, projekty, pokazy multimedialne, kartki i inne programy.

Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 8 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach. Udział w programie jest bezpłatny. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”.

Zajęcia w naszej szkole prowadzone są w czterech 12- osobowych grupach przez dwóch nauczycieli: A. Ratajewską i D. Mielnickiego. W zajęciach uczestniczą uczniowie z klas IV – VI oraz czterech uczniów z klasy II. Uczniowie tworzą gry logiczne, kartki okolicznościowe, proste projekty edukacyjne. Pomysły uczniów są nieograniczone. A efekty są bardzo ciekawe. Niektóre prace można zobaczyć na stronie szkoły: www.sp1.konin.pl.

Więcej informacji o programie na stronie: www.mistrzowiekodowania.pl.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.