Szkoła Podstawowa nr 9 z Legnicy w lca.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 z Legnicy w lca.pl

Opublikowany

W Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy zajęcia już dobiegły końca. Portal lca.pl napisał artykuł dotyczący przebiegu podsumowania projektu:

Na podsumowanie projektu, który rozpoczął się w lutym, zostali zaproszeni rodzice uczniów biorących w nim udział. Wraz z dziećmi stworzyli prostą animację oraz zapoznali się z projektem. Uczniowie mogli się pochwalić własnymi pracami. – Z takich bloczków, puzzli tworzy się proste gry komputerowe, np. ping – ponga czy labirynt – tłumaczył Karol z VI b. – Robimy gry dla siebie, takie, w jakie chcielibyśmy pograć – mówiła Julia z IV b. – Inspirację czerpiemy z wyobraźni, sprawiamy, że postacie na ekranie poruszają się – dodała.

Ważne, aby młodzież używała Internetu również w sposób twórczy.Dzisiaj języki programistyczne nie są już domeną informatyków. W przyszłym roku chcemy wprowadzić do programu lekcji informatyki podstawy kodowania.

mówił Grzegorz Gargaś, dyrektor szkoły.

Dyrektor szkoły wręczył wszystkim uczestnikom projektu dyplomy oraz nagrody w konkursie na najlepszą kartkę wielkanocną wykonaną w programie Scratch.

Patronat nad ogólnopolskim projektem „Mistrzowie Kodowania” objęli: Prezydent Bronisław Komorowski, Ministerstwo Edukacji Narodowej ,Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki

Dodamy, że I miejsce w konkursie na najlepszą kartkę wielkanocną zajął Aleksander Pogoda. Oto jego dzieło:

Trochę smutno, że już koniec zajęć w tym semestrze. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały oraz jakie korzyści przyniosły uczniom:

Udostępnij

Otwarcie Strefy Kodowania w Centrum Nauki Kopernik

06.05.2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie „Strefy Kodowania” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to pierwsza w Polsce ogólnodostępna pracownia, gdzie każdy może poznać podstawy programowania w programie Scratch i dołączyć do grona Mistrzów Kodowania.Uroczystego