Tydzień Kodowania w SP nr 4 w Bytomiu

12.05.2014

Tydzień Kodowania w SP nr 4 w Bytomiu

Opublikowany

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu dobiegł końca „Tydzień kodowania” zorganizowany w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie „Mistrzowie Kodowania”. Od poniedziałku do soboty (od 5 do 10 maja) grupa 15 uczniów (z klas III-VI) uczyła się programować za pomocą Scratcha. Młodzi programiści spotykali się w tych dniach codziennie po zajęciach lekcyjnych (zajęcia trwały 1,5 godziny z wyjątkiem soboty – tu blok trwał 3 godziny) i z pasją tworzyli niesamowite gry i programy, które były udostępniane społeczności uczniowskiej na specjalnie powstałej z tej okazji stronie www.mistrzowiekodowania.bytom.pl. Każdy uczestnik projektu otrzymał specjalną przypinkę z wizerunkiem kota Scratch’a.

Zorganizowany został także konkurs plastyczny dla uczniów szkoły ”Scratch – programowanie jest super”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną w formacie A4 w dowolnej technice (także z wykorzystaniem programów komputerowych), nawiązującą do tematu konkursu. Na najładniejsze prace czekają nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas oficjalnego zakończenia.

Oficjalne zakończenie odbędzie się 17 maja podczas Międzynarodowego Dnia Programowania „Scratch Day”. W programie jest podsumowanie, zajęcia z rodzicami oraz prezentacja projektów. Będzie także możliwość sprawdzenia w praktyce programów wykonanych w Scratchu – dzięki panu Witoldowi Krieserowi, który zaprezentuje ich działanie na przykładzie klocków WeDo. Tego dnia każdy uczestnik projektu będzie miał możliwość prezentacji swojego projektu. Organizatorzy, pani Jawiga Gilner i pan Bartłomiej Zbączyniak, zadbali też o poczęstunek – ciasto ze Scratchem i kubeczki z logo dla każdego ucznia.
kursaniciscratiwe20913.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.