Wydarzenia związane z Dniem Scratcha
Wydarzenia związane z Dniem Scratcha

13.05.2014

Wydarzenia związane z Dniem Scratcha

Opublikowany

Już niedługo Światowy Dzień Scratch’a!

W związku z tym 8 szkół biorących udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania” organizuje specjalne wydarzenia. Atrakcji będzie co niemiara.

Na uczniów szkół podstawowych czekają zajęcia z kodowania, prezentacje projektów, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Zachęcamy do zapoznania się z listą wydarzeń dostępną TUTAJ.

Ponadto prowadzimy specjalne studio w związku z obchodami Światowego Dnia Scratcha, gdzie uczestnicy programu „Mistrzowie Kodowania” zamieszczają projekty, które tworzą specjalnie na tę okazję. Temat przewodni studia to: Dlaczego lubię programować w Scratchu? Link do studia dostępny jest TUTAJ.Na zachętę przedstawiamy kilka projektów:

Udostępnij

Mistrzowie Kodowania na Kongresie Kobiet

W dniach 9 – 10 maja 2014 r. Mistrzowie Kodowania byli obecni na Kongresie Kobiet. Nasze stoisko przyciągało tłumy kobiet chcących nauczyć się kodować, a także szukających edukacyjnej rozrywki dla swoich dzieci. Odwiedziła nas nawet Henryka Bochniarz. Podczas panelu „Technologia szansą na lepsze życie każdej kobiety – czyli jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i stać się liderką rewolucji cyfrowej w swoim środowisku” wystąpiła nasza Koordynatorka, Iwona Brzózka – Złotnicka. Przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia: