Nowe scenariusze lekcji
Nowe scenariusze lekcji

Nowe scenariusze lekcji

Dziewięcioro nauczycieli uczestniczących w pilotażowej edycji Mistrzów Kodowania wykazało się wielką kreatywnością. Wysłali oni do nas propozycje scenariuszy na zupełnie nowe zajęcia ze Scratch’em. Bardzo dziękujemy! Liderem, który przesłał aż trzy projekty, jest pan Michał Demski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smolcu.

Scenariusze dotyczą wielu bardzo ciekawych zagadnień. Najwięcej projektów związanych jest z zagadnieniami matematycznymi, takimi jak miara kątów wielokąta, kąty foremne, liczby pierwsze, ułamki zwykłe, pole prostokąta czy tabliczka mnożenia. Znajdziemy wśród nich także scenariusze związane z językiem angielskim, geografią, ochroną przyrody, czasem i kalendarzem, a także dalszym rozwijaniem umiejętności obsługi programu Scratch.

Już wkrótce scenariusze zamieścimy na naszej stronie, aby osoby, które już zrealizowały program podstawowy, mogły skorzystać z inspiracji do dalszego prowadzenia zajęć.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.