W Żorach uczniowie prowadzą lekcję

16.05.2014

W Żorach uczniowie prowadzą lekcję

Opublikowany

Dla Mistrzów Kodowania z żorskiej „siódemki” był to pracowity tydzień. Po wielu godzinach przygotowań, we wtorek 13 maja przeprowadzili warsztaty z programowania w Scratchu dla swoich kolegów z klasy czwartej. Pokazali oni swoje projekty, m.in. labirynt, pułapkę na mysz, paletkę, grę w zgadnij liczbę, rekin goni nurka. Na koniec każdy uczestnik warsztatów mógł stworzyć własny projekt-animację duszka.

Mistrzowie Kodowania świetnie poradzili sobie w roli prowadzących zajęcia. Była to dla nich okazja do pokazania swoich umiejętności, a także próba przed kolejnym przedsięwzięciem.

14 maja, w czasie uroczystości z okazji 15 lecia kształcenia integracyjnego w ZSP 7 w Żorach, Mistrzowie Kodowania przeprowadzili szkolenie z programowania w Scratchu dla gości. W warsztatach wzięli udział: przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Kosztyła, naczelnik wydziału edukacji – p. Bożena Dąbrowska, wieloletni dyrektor ZSP 7 p. Jolanta Polok, przedstawiciel Rady Dzielnicy p. Irena Kreis -Podruczny, emerytowany pracownik ZSP 7 p. Eleonora Góreczna, były uczeń ZSP 7 Jakub Wnęk.

Uczniowie zapoznali uczestników z programem Scratch, a następnie zaprosili do wspólnej zabawy. Radości było co nie miara. Uczestnicy próbowali swych sił na specjalnie stworzonych na tę okazję grach. Na zakończenie warsztatów, pod czujnym okiem swoich asystentów, goście stworzyli własne projekty.
Zobaczcie sami:

Projekt p. Jolanty Polok:

Praca p. Ireny Kreis- Podruczny:

Projekt p. Eleonory Górecznej:

Praca Jakuba Wnęka:

Przedstawiamy także galerię zdjęć z wydarzeń:

Udostępnij

Konkurs plastyczny

Z okazji Tygodnia Kodowania, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, został ogłoszony konkurs plastyczny „Kodowanie jest super”. Napłynęło ponad 70 prac (wykonanych przez uczniów klas 3-6). Ogłoszenie wyników nastąpi już dziś podczas Scratch Day.Zapraszamy d