W Żorach uczniowie prowadzą lekcję

16.05.2014

W Żorach uczniowie prowadzą lekcję

Dla Mistrzów Kodowania z żorskiej „siódemki” był to pracowity tydzień. Po wielu godzinach przygotowań, we wtorek 13 maja przeprowadzili warsztaty z programowania w Scratchu dla swoich kolegów z klasy czwartej. Pokazali oni swoje projekty, m.in. labirynt, pułapkę na mysz, paletkę, grę w zgadnij liczbę, rekin goni nurka. Na koniec każdy uczestnik warsztatów mógł stworzyć własny projekt-animację duszka.

Mistrzowie Kodowania świetnie poradzili sobie w roli prowadzących zajęcia. Była to dla nich okazja do pokazania swoich umiejętności, a także próba przed kolejnym przedsięwzięciem.

14 maja, w czasie uroczystości z okazji 15 lecia kształcenia integracyjnego w ZSP 7 w Żorach, Mistrzowie Kodowania przeprowadzili szkolenie z programowania w Scratchu dla gości. W warsztatach wzięli udział: przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Kosztyła, naczelnik wydziału edukacji – p. Bożena Dąbrowska, wieloletni dyrektor ZSP 7 p. Jolanta Polok, przedstawiciel Rady Dzielnicy p. Irena Kreis -Podruczny, emerytowany pracownik ZSP 7 p. Eleonora Góreczna, były uczeń ZSP 7 Jakub Wnęk.

Uczniowie zapoznali uczestników z programem Scratch, a następnie zaprosili do wspólnej zabawy. Radości było co nie miara. Uczestnicy próbowali swych sił na specjalnie stworzonych na tę okazję grach. Na zakończenie warsztatów, pod czujnym okiem swoich asystentów, goście stworzyli własne projekty.
Zobaczcie sami:

Projekt p. Jolanty Polok:

Praca p. Ireny Kreis- Podruczny:

Projekt p. Eleonory Górecznej:

Praca Jakuba Wnęka:

Przedstawiamy także galerię zdjęć z wydarzeń:

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.