Mistrzowie Kodowania z Ludziska
Mistrzowie Kodowania z Ludziska

22.05.2014

Mistrzowie Kodowania z Ludziska

Uczniom ze Szkoły Podstawowej w Ludzisku został do końca cyklu zajęć już tylko moduł 7, jednak planują bawić się Scratchem do końca roku szkolnego.

Po świętach, wykorzystując szkolny apel z okazji Dnia Ziemi, Mistrzowie Kodowania przedstawili się na forum szkoły i pokazali wykonane przez siebie kartki świąteczne. Zderzające się jajka i wykluwające się z nich pisklęta wzbudziły okrzyki zachwytu wśród najmłodszych dzieci, zaś starsi uczniowie bardzo zaangażowali się w gry (m. in. labirynt i arkanoid). Niektórzy znali je już ze strony internetowej szkoły. Największe emocje wzbudził program – gra do sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia. Cała szkoła dopingowała ucznia, który zdecydował się zagrać na forum.

Obecnie uczniowie pracują nad przerobieniem gry z mnożenia na inne działania matematyczne. Niedługo pochwalą się efektami.

Niektóre z prac są umieszczone na stronie szkoły. Liczba odwiedzeń strony świadczy o tym, że gry cieszą się dużym zainteresowaniem.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.