Scratch Day w Bytomiu

Scratch Day w Bytomiu

Opublikowany

W sobotę, 17 maja, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu odbył się Finał ”Tygodnia Kodowania”, realizowanego w ramach projektu ”Mistrzowie Kodowania”. Tego samego dnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień „Scratch Day”. Uroczystość składała się z kilku części.

W części pierwszej uczestnicy „Tygodnia Kodowania” starali się przekazać swoim rodzicom i rodzeństwu umiejętności i wiedzę, które nabyli podczas zajęć z kodowania.

Następnie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Programowanie jest super”, którego zwyciężczynią została Julka Pacześna z klasy 5a.

O wykorzystaniu programu „Scratch” nie tylko do zabawy, ale i do oprogramowywania klocków Lego WeDo, opowiedział nam pan dr inż Witold Kreiser, doktor Automatyki i Robotyki Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, wykładowca akademicki, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz twórca szkółki „Robobobo”.

Najważniejszym punktem finału były jednak prezentacje programów wykonanych specjalnie na ten dzień. Prezentacji dokonywali autorzy projektów, w obecności swoich kolegów i koleżanek, a także rodziców oraz nauczycieli. Prezentowane programy były entuzjastycznie przyjmowane i gorąco oklaskiwane. Warto zauważyć, że poziom wykonania prac był niezwykle wysoki.

Gdy opadły emocje związane z prezentacją programów, na uczestników „Tygodnia Kodowania” czekały Certyfikaty i pamiątkowe „scratchowe kubki”. Na koniec imprezy wszyscy jej uczestnicy mogli uraczyć się specjalnym ”scratchowym tortem”.

Wszystkie 15 projektów, stworzonych specjalnie przez uczestników na Finał „Tygodnia Kodowania”, znajduje się w studio.

Oczywiście to nie koniec przygody ze Scratch’em w Bytomiu. Zajęcia z programowania do końca roku odbywać się będą w klasach 5, a także na zajęciach kółka robotycznego dla klas starszych i młodszych.

Podczas XII Biesiady Rodzinnej, w sobotę 24 maja, zostanie otwarty ”Scratch Room”, w którym będzie można zagrać i zobaczyć wszystkie gry stworzone przez uczestników „Tygodnia programowania”.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim mamom zdrowia, spełnienia marzeń i dużo radości.Uczniowie z tej okazji przygotowali specjalne kartki, wszystkie przepiękne. Mamy mogą być dumne ze swoich pociech.Zapraszamy do obejrzenia prac w studio.