Scratch Day w Bytomiu

Scratch Day w Bytomiu

Opublikowany

W sobotę, 17 maja, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu odbył się Finał ”Tygodnia Kodowania”, realizowanego w ramach projektu ”Mistrzowie Kodowania”. Tego samego dnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień „Scratch Day”. Uroczystość składała się z kilku części.

W części pierwszej uczestnicy „Tygodnia Kodowania” starali się przekazać swoim rodzicom i rodzeństwu umiejętności i wiedzę, które nabyli podczas zajęć z kodowania.

Następnie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Programowanie jest super”, którego zwyciężczynią została Julka Pacześna z klasy 5a.

O wykorzystaniu programu „Scratch” nie tylko do zabawy, ale i do oprogramowywania klocków Lego WeDo, opowiedział nam pan dr inż Witold Kreiser, doktor Automatyki i Robotyki Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, wykładowca akademicki, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz twórca szkółki „Robobobo”.

Najważniejszym punktem finału były jednak prezentacje programów wykonanych specjalnie na ten dzień. Prezentacji dokonywali autorzy projektów, w obecności swoich kolegów i koleżanek, a także rodziców oraz nauczycieli. Prezentowane programy były entuzjastycznie przyjmowane i gorąco oklaskiwane. Warto zauważyć, że poziom wykonania prac był niezwykle wysoki.

Gdy opadły emocje związane z prezentacją programów, na uczestników „Tygodnia Kodowania” czekały Certyfikaty i pamiątkowe „scratchowe kubki”. Na koniec imprezy wszyscy jej uczestnicy mogli uraczyć się specjalnym ”scratchowym tortem”.

Wszystkie 15 projektów, stworzonych specjalnie przez uczestników na Finał „Tygodnia Kodowania”, znajduje się w studio.

Oczywiście to nie koniec przygody ze Scratch’em w Bytomiu. Zajęcia z programowania do końca roku odbywać się będą w klasach 5, a także na zajęciach kółka robotycznego dla klas starszych i młodszych.

Podczas XII Biesiady Rodzinnej, w sobotę 24 maja, zostanie otwarty ”Scratch Room”, w którym będzie można zagrać i zobaczyć wszystkie gry stworzone przez uczestników „Tygodnia programowania”.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.