Scratch Day w Boguchwale

Scratch Day w Boguchwale

Opublikowany

14 maja ukazał się na portalu boguchwala.pl artykuł o Mistrzach Kodowania. Autorami są państwo Danuta i Lesław Palimąka, którzy prowadzą zajęcia z kodowania w 2 szkołach podstawowych, w Boguchwale i Woli Zgłobieńskiej. Poniżej przedstawiamy treść artykułu:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale biorą udział w programie „Mistrzowie Kodowania”. Na spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Programowania „Scratch Day” zaproszono burmistrza Boguchwały Wiesława Dronkę, dyrektor Szkoły Podstawowej Renatę Olszyńską, wice-dyrektor Magdalenę Kamińską-Stącel oraz nauczycieli. W zajęciach wzięli udział również rodzice uczniów. Prowadzący zajęcia – pani Danuta Palimąka i pan Lesław Palimąka poprowadzili spotkanie przedstawiając program, zasady pracy oraz dlaczego warto uczyć dzieci programowania.

Nauka programowania daje narzędzia pozwalające odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii. Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych dzieciom. Dzieci należy oswajać z nowoczesnymi technologiami, które w przyszłości mogą wpłynąć na rozwój wielu umiejętności i wykonywać nowe nieznane jeszcze dziś zawody.

Podczas spotkania podsumowano i wręczono nagrody za udział w konkursie na wykonanie „Scratchowskiej Kartki Wielkanocnej”. Wyróżnionym uczniom – Szymonowi Rzepka (kl. Va), Miłoszowi Kuter (kl. Va) oraz Katarzynie Soleckiej (kl. Vb) nagrody wręczył burmistrz Wiesław Dronka oraz dyrektor Renata Olszyńska.

Zaproszeni goście z pomocą uczniów pełniących rolę asystentów wykonali projekt gry „Kot w labiryncie” polegający na pokonaniu labiryntu przez duszka. Po wspólnym stworzeniu przepisu – algorytmu gry – czyli jak ma reagować w tej grze komputer, gdy grający będzie przyciskał odpowiednie klawisze komputera i jak ma reagować na różne zdarzenia duszka, przystąpiono do samodzielnego wykonania zadania.

Na zakończenie spotkania prowadzący zaprezentowali różne ciekawe przykłady projektów oraz ich wykonawców. Wszyscy uczestniczący w spotkaniu wyrażali się bardzo pozytywnie o tego typu zajęciach.

Przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia:
thumbnail-28.jpg
thumbnail-29.jpg
thumbnail-24.jpg
thumbnail-33.jpg
thumbnail-22.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.