Scratch Day w SP nr 81 w Łodzi

Scratch Day w SP nr 81 w Łodzi

Opublikowany

Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich Dzieci w Łodzi włączyła się w obchody Scratch Day. Zgłosiła się, jako jedna z ośmiu szkół w Polsce biorących udział w projekcie „Mistrzowie kodowania”, do przygotowania specjalnych wydarzeń związanych z tym dniem.

I tak, 15 maja 2014 r. zorganizowano warsztaty programowania w Scratch’u dla uczniów klas drugich. Zajęcia poprowadzili starsi uczniowie, uczestnicy programu „Mistrzowie kodowania”. Podczas warsztatów drugoklasiści poznali podstawy programu. Dowiedzieli się między innymi jak tworzyć duszki, jak zmieniać sceny, a także co zrobić, aby bohaterowie ich animacji rozmawiali ze sobą, czy poruszali się. Nie zabrakło także zmiany kostiumów, czy modyfikacji samych duszków.

Uczniowie, poznając tajniki Scratch’a, świetnie się bawili. Wymyślali fantastyczne animacje, które konsekwentnie realizowali. Pokazali, że są twórczy i chętnie podejmują nowe wyzwania. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i podziwianiem swoich prac. A było co podziwiać…
DSCN0167.jpg
DSCN0163.jpg
DSCN0176.jpg
DSCN0169.jpg
DSCN0172.jpg
DSCN0156.jpg
DSCN0182.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.