Uczniowie uczą nauczycieli

Uczniowie uczą nauczycieli

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 87 w Warszawie od marca biorą udział w projekcie Mistrzowie Kodowania. Jest to jedyna szkoła w dzielnicy Włochy, która w ten sposób zachęca uczniów do twórczego rozwiązywania problemów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.  

Najbardziej zaangażowani uczniowie, którzy podczas zajęć uczyli się programować, tym razem postanowili wprowadzić do świata Scratcha swoich nauczycieli i samodzielnie przeprowadzić zajęcia.

Zajęcia dla nauczycieli poprowadzili uczniowie z klas piątych: Sylwia Schliewe, Wiktoria Rozbicka i Dariusz Barciński. Uczniowie opowiedzieli o Scratchu, zaprezentowali gry, które do tej pory wykonali podczas zajęć, jak również samodzielnie w domu. Nauczyciele mieli okazję testować gry uczniów, które nie zawsze były łatwe do przejścia. A najważniejsze – uczniowie przeprowadzili lekcję dla zainteresowanych nauczycieli oraz swoich kolegów uczestniczących w projekcie Mistrzowie Kodowania – pokazali podstawowe zastosowanie bloków w Scratchu, w jaki sposób tworzy się skrypt, dodaje postacie i uruchamia grę. Na zajęciach obecna była także pani Dyrektor Iwona Krupińska. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję przekonać się, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Należy dodać, iż uczniowie poradzili sobie z tym wyzwaniem fantastycznie i wykazali się bardzo dobrą znajomością programu.

Przedstawiamy kilka projektów zaprezentowanych podczas zajęć:

Milionerzy

Kilka gier w jednej

Matematyka

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.