Mistrzowie kodowania w trzcianka.pl

Mistrzowie kodowania w trzcianka.pl

Opublikowany

Na stronie internetowej trzcianka.pl ukazał się artykuł na temat Mistrzów Kodowania autorstwa Elżbiety Dudek, nauczycielki biorącej udział w projekcie. Przedstawiamy treść artykułu:

„Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance mieli możliwość poczuć się programistami. Programowanie uczy kluczowych umiejętności niezbędnych we współczesnym świecie np. logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, ale również współpracy w grupie i cierpliwości.

Razem z nami do I edycji Ogólnopolskiego Programu MISTRZOWIE KODOWANIA zakwalifikowało się 119 szkół (w tym 12 z województwa wielkopolskiego).  Od połowy marca uczniowie uczyli się programowania w języku Scratch. Z gotowych bloczków tworzyli skrypty. W efekcie powstały gry, pokazy multimedialne, historyjki. Można je oglądać na stronie internetowej pod adresem http://scratch.mit.edu/studios/335989/. Wraz z przyrostem swoich umiejętności uczniowie ciągle udoskonalają swoje prace. Nie wszystkim programowanie przychodziło z łatwością. Dla niektórych zmiana z biernego odbiorcy technologii informacyjno-komunikacyjnej na aktywnego twórcę, była bardzo trudna. Mam nadzieję, że wraz z ilością napisanych skryptów, te trudności zaczną mijać. Uczniowie będą potrafili posługiwać się językiem programowania, który obok języka ojczystego i obcego, staje się trzecim, który współczesny człowiek powinien znać, choć na podstawowym poziomie.Światowy Dzień Scratcha jest obchodzony 17 maja. Aby uczcić ten dzień w tym roku zostało stworzone studio (http://scratch.mit.edu/studios/410096/), w którym uczestnicy programu zamieścili szereg prac propagujących zalety programowania.

Udział w programie jest bezpłatny. Program MISTRZOWIE KODOWNIA realizowany jest przez Samsung Electronic Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”.”
mistrzowie_03.jpgmistrzowie_01.jpgmistrzowie_02.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.