Lekcja otwarta w SP nr 68 w Warszawie
Kopiuj tekst

Lekcja otwarta w SP nr 68 w Warszawie

29.05.2014 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie odbyła się lekcja otwarta zajęć komputerowych, którą poprowadziła pani Anna Lecyk. Temat spotkania „Nauka programowania otwiera nam drzwi do świata nowych możliwości i pozwala śmiało patrzeć w przyszłość” był podsumowaniem zajęć prowadzonych w szkole od marca do maja br.

W spotkaniu udział wzięli: Artur Nawrot – Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Żoliborz, Iwona Brzózka-Złotnicka - Reprezentantka Organizatorów Programu Mistrzowie Kodowania, Elżbieta Rządkowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 68 oraz rodzice uczniów.

W pierwszej części spotkania uczniowie mieli okazję do zaprezentowania projektów, nad którymi pracowali w czasie ośmiu 90-minutowych modułów. Część drugą stanowiły zajęcia praktyczne, w których wzięli udział zaproszeni goście.

Zajęcia miały na celu pokazanie, jak ważne jest wprowadzenie nauki podstaw programowania już na etapie szkoły podstawowej. Dzieci poprzez zabawę polegającą na składaniu kolorowych klocków w kształcie puzzli, tworzą swoje pierwsze animacje i gry komputerowe w prostym, intuicyjnym, a przede wszystkim darmowym środowisku Scratch.

W czasie spotkania panowała niesamowita atmosfera zaangażowania w poruszane tematy, czemu towarzyszyła wymiana doświadczeń oraz przemyśleń na temat podejmowanych działań. Zajęcia praktyczne polegały na stworzeniu algorytmu, mającego za zadanie za pomocą prawidłowych odpowiedzi z zakresu tabliczki mnożenia, odczarowanie księżniczki zamienionej w ropuchę. Wszystkim uczestnikom spotkania udało się poprawnie napisać niezbędny w tym celu program, co pozwoliło po dziesięciu udanych próbach zobaczyć, jak żaba zmienia się w piękną księżniczkę. Zajęcia minęły w błyskawicznym tempie, a uczniowie mieli już kolejne plany na kontynuację pracy nad swoim kodem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów wspólnej pracy, a goście z dużym zainteresowaniem śledzili poczynania uczniów, w które również się zaangażowali.

Przedstawiamy zdjęcia z wydarzenia:
003.jpg002.jpg010.jpg004.jpg006-1.jpg005.jpg009.jpg008.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.