Cyfrowa Klasa dla szkoły z Poznania

Cyfrowa Klasa dla szkoły z Poznania

Opublikowany

13 czerwca w Warszawie odbył się festiwal projektów kończący pierwszą edycję programu Mistrzowie Kodowania. Uczniowie i nauczyciele z całej Polski spotkali się w Zamku Ujazdowskim, aby podzielić się doświadczeniami i zaprezentować osiągnięcia młodych adeptów sztuki programowania. Organizator programu, firma Samsung Electronics Polska, wyróżnił jedną ze szkół zestawem najnowocześniejszego sprzętu komputerowego dedykowanego edukacji. Rozwiązanie Smart Class otrzymała Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.


Pierwsza edycja programu Mistrzowie Kodowania dobiegła końca. Pasja nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów zaowocowały stworzeniem kilkuset niesamowitych projektów programistycznych oraz popularyzacją nauki kodowania w całym kraju. Młodzi zwolennicy nowych technologii, uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, od marca do czerwca 2014 roku uczestniczyli w cyklu innowacyjnych zajęć z programowania w ramach programu Mistrzowie Kodowania. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych oraz propagowanie nauki tak zwanego trzeciego języka, za który już dziś uznawane jest programowanie.

Dzisiaj efektem programu jest blisko 5 000 przeszkolonych uczniów, którzy potrafią samodzielnie tworzyć pierwsze gry, aplikacje czy wizualne plansze za pomocą języka Scratch – prostego narzędzia opracowanego w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

„Wszystkie szkoły biorące udział w programie wykazały się niezwykłą odwagą i inwencją, a działania, które nauczyciele podejmowali z uczniami wielokrotnie budziły nasz zachwyt.” – powiedziała Blanka Fijołek, Senior CSR Manager Samsung Electronics Polska. – „Doceniamy wysiłek wszystkich szkół, których zaangażowanie było dla nas dowodem woli wprowadzania innowacji do polskiej edukacji. Zdecydowaliśmy się jednak nagrodzić placówkę z Poznania, jako tę, która najpełniej realizuje założenia naszego programu.”

W pierwszej edycji programu Mistrzowie Kodowania wzięły udział trzy szkoły z Poznania, a 12 z całego województwa wielkopolskiego. W całym kraju do realizacji programu przystąpiło 120 placówek edukacyjnych, a trzydniowe cykle szkoleń przeszło ponad 300 nauczycieli. W czerwcu ruszy rekrutacja do kolejnej całorocznej edycji. Więcej informacji na http://mistrzowiekodowania.pl/rejestracja-do-programu/
rwh4.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.