Mistrzowie Kodowania w boguchwala.pl

Mistrzowie Kodowania w boguchwala.pl

Opublikowany

Portal boguchwala.pl znów napisał o Mistrzach Kodowania. Tym razem była to relacja dotycząca obecności uczniów z gminy Boguchwała i Woli Zgłobieńskiej na Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania w Warszawie. Przedstawiamy treść artykułu:

„W dniach 13-14 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbył się II Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania. Do Zamku Ujazdowskiego przyjechało 76 szkół z całej Polski w tym reprezentanci naszej gminy – Mistrzowie Kodowania ze Szkoły Podstawowej w Boguchwale (Katarzyna Solecka, Rzepka Szymon, Adrian Rojek, opiekun Lesław Palimąka) oraz Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej (Magdalena Nieroda, Gabriela Mik, opiekunowie: dyrektor Krystyna Skarbek-Kremza, Danuta Palimąka).

Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym zakończeniu pierwszej edycji programu. Mistrzowie Kodowania mieli niepowtarzalną okazję podzielić się swoimi osiągnięciami oraz zobaczyć projekty swoich kolegów z całego kraju.

„Mistrzowie Kodowania” to program realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” oraz firmę Samsung Electronics Polska. Pierwsza edycja programu została objęta patronatami Pierwszej Damy RP, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Edycja zaowocowała stworzeniem kilkuset niesamowitych projektów oraz popularyzacją nauki kodowania w całym kraju. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych oraz propagowanie nauki tak zwanego trzeciego języka, za który już dziś uznawane jest programowanie.

Młodzi programiści prezentowali swoje dokonania na specjalnie przygotowanych stanowiskach wyposażonych w ogromne ekrany podłączone do laptopów.

Wszystkie stanowiska odwiedzali zaproszeni goście, m.in. przedstawiciel Samsung Electronics na Polskę oraz Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski, poseł Domicela Kopaczewska, Alicja Pacewicz – wiceprezes CEO, Katarzyna Hall oraz prowadzący spotkanie – prezenterzy Telewizji Polskiej Paulina Chylewska i Radosław Brzózka.

W drugi dzień, na Zamku Ujazdowskim i Zielonym Jazdowie, odbył się Piknik Mistrzów Kodowania, gdzie swoje stanowisko również zaprezentowały obie szkoły z naszej gminy. Na uczestników czekały takie atrakcje jak: lekcje kodowania prowadzone przez dzieci, niepowtarzalna okazja odwiedzenia bez kolejek wystawy „Umysł Przyłapany” w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty programowania robotów z fundacją CoderDojo, Scratchowanie z DJ’ami, czy spotkania z mistrzami sportu – Arturem Partyką i Otylią Jędrzejczak.

Udział w tym spotkaniu był niesamowitą przygodą dla uczniów i zachętą do tworzenia nowych projektów w poznanym języku Scratch.”
1427104402.jpg236089899.jpg427628825.jpg556976543.jpg663305978.jpg431689060.jpg276828154.jpg288622689.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Pong w Muzeum Komputerów w Katowicach

10 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu odwiedzili Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Chwałowskiego – współzałożyciela muzeum, udało się uczniom oprogramować jeden ze stojących t