Festiwal Mistrzów Kodowania w lca.pl
Festiwal Mistrzów Kodowania w lca.pl

26.06.2014

Festiwal Mistrzów Kodowania w lca.pl

Opublikowany

Portal lca.pl po raz kolejny napisał o Mistrzach Kodowania. Tym razem była to relacja dotycząca Festiwalu w Warszawie, w którym uczestniczyła legnicka „dziewiątka”. Przedstawiamy treść artykułu:

„Aleksander Pogoda i Mateusz Podebry pod opieką Iwony Sygut I Renaty Rewak uczestniczyli w dwudniowym Festiwalu Projektów Mistrzów Kodowania w Warszawie. Byli jedną z 76 reprezentacji szkół z całej Polski, które pojechały na festiwal do Zamku Ujazdowskiego.

Wizyta w Warszawie była dla nich niepowtarzalną okazją do tego żeby podzielić się swoimi osiągnięciami z kolegami z całego kraju i zobaczyć ich projekty. Stoisko legnickich uczniów zainteresowało między innymi Rafała Trzaskowskiego – ministra Administracji i Cyfryzacji, oraz dyrektora Michał Ptaszyński z Ministerstwa Infrastruktury, a także wielu innych przedstawicieli rządu i parlamentu.

Uczniowie wzięli również udział w imprezie „Warszawa Koduje”, podczas której mieli możliwość programowania robotów w Based on Scratch. Zwiedzili także wystawę zatytułowaną „Umysł Przyłapany” w Centrum Nauki Kopernik i spotkali się ze znanymi sportowcami.

Przypomnijmy. Uczniowie klas 4 – 6 SP nr 9 zakwalifikowali się do projektu, w ramach którego uczyli się programowania w języku Scratch, pomagającym rozwijać umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia.

W jego ramach odbyło się osiem dwugodzinnych modułów, podczas których zgłębiali tajemnice tworzenia skryptów. Efektem pracy są autorskie gry, pokazy multimedialne, animacje i historyjki. Program prowadziły Renata Rewak i Iwona Sygut.

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Organizatorami są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Komputerowej, Samsung Electronics Polska oraz Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji.”Udostępnij

Dziś kodują, jutro będą zmieniać świat!

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji programu Mistrzowie Kodowania, w którym udział wzięło 120 szkół z całej Polski, właśnie ruszyła rekrutacja do jego kolejnej edycji. Jeszcze więcej dzieci będzie mieć okazję zostać Mistrzami Kodowania!