Chcesz zostać programistą?
Chcesz zostać programistą?

5.08.2014

Chcesz zostać programistą?

Zastanawiasz się, czy mógłbyś w przyszłości zostać zawodowym programistą? Martwisz się, czy Twoje umiejętności komputerowe są wystarczające, żeby nauczyć się programować w sposób profesjonalny? Tymczasem specjaliści od rynku pracy, doświadczeni programiści i pracodawcy, oprócz umiejętności ściśle związanych z programowaniem, zwracają coraz większą uwagę na inne aspekty. Jesteście ciekawi jakie cechy sprawiają, że zwyczajny programista staje się wirtuozem programowania? Oto kilka z nich:

Pasja. Niezależnie od tego czym się zajmujemy, gdy robimy to z pasją, osiągamy dużo lepsze wyniki. Podobnie jest z programowaniem. Bez szczerego zainteresowania,  jesteśmy rzemieślnikami, a nie twórczymi programistami.

Kreatywność. Programista powinien być ścisłym umysłem, który świetnie radzi sobie z matematyką, ale również osobą kreatywną. Wielu świetnych programistów ma zdolności muzyczne lub plastyczne. Programowanie to przede wszystkim tworzenie, które ma wiele wspólnego z tworzeniem muzyki czy dzieł plastycznych. Kreatywność pomaga szukać niestandardowych rozwiązań, które w zakresie IT są bardzo potrzebne.

Wytrwałość. Wielu z Was już pewnie przekonało się, że kodowanie jest dość trudnym zadaniem, które wymaga dużo czasu. Bardziej zaawansowane programowanie może okazać się jeszcze trudniejsze i bardziej czasochłonne. Matt Weisfeldt, profesor programista, wspomina swoich studentów, którzy po 10 minutach denerwowali się, gdy nie mogli znaleźć rozwiązania jakiegoś problemu. Tymczasem z pozoru proste zadania mogą zająć nawet kilka godzin. Dlatego jeśli marzysz o tym zawodzie, powinieneś pielęgnować w sobie wytrwałość i cierpliwość.

Źródło: Tekst powstał na bazie artykułu http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=2135212

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.