Podsumowanie Tygodnia Kodowania
Podsumowanie Tygodnia Kodowania

26.10.2014

Podsumowanie Tygodnia Kodowania

EU Code Week był bardzo intensywnym czasem dla społeczności Mistrzów Kodowania. Wśród blisko 290 zarejestrowanych wydarzeń ponad 240 zostało zorganizowanych przez uczestników naszego programu. Wszystkie działania stworzyły paletę różnorodnych inicjatyw obfitujących w radość, kreatywność, współpracę i logiczne myślenie.

W czasie obchodów Tygodnia Kodowania okazało się, że dla młodych adeptów Scratcha każde miejsce może stać się przestrzenią odkrywania, eksperymentowania i poszerzania horyzontów.  Kolorowe skrypty układano w gabinecie dyrektora, w bibliotece, w zaprzyjaźnionej szkole… Spotkania z programowaniem były także okazją do zamiany ról. Uczniowie chętnie podejmowali się zadań polegających na uczeniu innych. Dzielili się swoją pasją z rówieśnikami i nauczycielami. Jednocześnie utrwalali i poszerzali swoje umiejętności. Code Week to także pierwsze projekty, do których zaprosiliśmy seniorów. Okazało się, że scratchowe duszki wywołują pozytywne emocje u wszystkich bez względu na wiek. Oczywiście w czasie trwania Tygodnia Programowania trwały nasze szkolenia dla nauczycieli, którzy chcą realizować ideę naszego programu.

Cieszymy się, że jako społeczność Mistrzów Kodowania wyraźnie zaznaczyliśmy swoją obecność w Europie. Dziękujemy wszystkim za obecność, za relacje, zdjęcia, materiały, które zostały umieszczone w różnych miejscach Internetu.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądały poszczególne wydarzenia, zapraszamy na naszego PADLETA.  


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.