Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora

14.11.2014

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora

14 listopada w Polsce obchodzony jest Dzień Seniora. W programie Mistrzowie Kodowania również pamiętamy o osobach starszych.


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zostały zorganizowane zajęcia z kodowania dla seniorów. Przeprowadziła je Latarniczka (Latarnicy Polski Cyfrowej), Mariola Drosd i informatyk  MBP Oświęcim, Mariusz Fik.  Wydarzenie to zostało zrelacjonowane na blogu prowadzonym przez bibliotekarzy z Biblioteki w Oświęcimiu, którzy biorą udział w programie Mistrzowie Kodowania.

Zajęcia dla seniorów zorganizowała również Szkoła Podstawowa w Jedlance. Z okazji minionego właśnie Święta Niepodległości uczniowie wraz ze swoimi babciami i dziadkami tworzyli okolicznościowe kartki w Scratchu.

W ramach II edycji programu przeprowadziliśmy również zajęcia z kodowania dla wolontariuszy pracujących z seniorami w ramach warszawskiego programu „eSenior, czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi 2.0″.  

To tylko niektóre inicjatywy, w których zaangażowaliśmy seniorów i na pewno nie były to nasze ostatnie działania z seniorami.

Źródło grafiki: https://blogmistrzow.wordpress.com/2014/10/15/tydzien-kodowania-w-galerii-ksiazki-premierowe-spotkanie-ii-edycji-mistrzow-kodowania/


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.