Szkolenie w SP81 w Łodzi

19.11.2014

Szkolenie w SP81 w Łodzi

Opublikowany

W dniu  10 listopada 2014 r., wszyscy chętni nauczyciele ze SP nr 81 w Łodzi mogli wziąć udział w szkoleniu z programowania w języku Scratch.  Szkolenie to przygotowała Wioletta Szwebs, która po raz drugi realizuje w szkole program „Mistrzowie kodowania”. Na warsztaty stawiła się duża część rady pedagogicznej. Motywacje były różne: nauczycielki z klas 1-3 głównie po to, aby prowadzić zajęcia ze swoimi podopiecznymi, wielu innych nauczycieli chciało pokazać Scratch’a swoim dzieciom lub wnukom.

Nauczyciele eksperymentowali z duszkami, sceną oraz zastanawiali się jak mogą wykorzystać program na swoich zajęciach. Okazało się, że programowanie w Scratch’u daje wiele radości nie tylko dzieciom. Potwierdzeniem tego z pewnością są słowa, które padły na zakończenie: „Teraz już wiem, dlaczego dzieci tak chętnie przychodzą na zajęcia „Mistrzów kodowania”. Wcale im się nie dziwię…”.
DSCN2217.JPG

Udostępnij

Gotowanie, podchody i programowanie

W nocy z 7 na 8 listopada w Gimnazjum Nr 3 w Skarżysku – Kamiennej odbyła się Noc Kodowania. Uczniowie nie tylko bawili się programowaniem, ale oglądali filmy, gotowali i uczestniczyli w podchodach. Mamy nadzieję, że następnym razem nas zaproszą :). Cieszymy się też, że