Wspominamy Godzinę Kodowania

31.12.2014

Wspominamy Godzinę Kodowania

Ostatni dzień roku to czas w którym bardzo często podsumowujemy odchodzący rok. My postanowiliśmy przypomnieć Wam o ukończonej niedawno Godzinie Kodowanie. Możliwość przechodzenia kolejnych poziomów wtajemniczenia oraz towarzysząca temu radość świetnie oddają nasz ostatni rok pracy.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebiatowie certyfikaty Godziny Kodowania zdobyło 293 uczniów! W relacji nauczycielki Wiesławy Malinowskiej czytamy:

„Młodsi uczniowie świetnie się spisali w rozwiązywaniu łamigłówek z Angry Birds. Tak im się te zadania spodobały, że pozostałe rozwiążą na następnych zajęciach. Starsi rysowali razem z Anną i Elsą wzory na lodzie. Tu znajomość kątów bardzo się przydała! Wszyscy byli bardzo podekscytowani i ambitnie próbowali rozwiązywać kolejne problemy. Bardzo dobre rezultaty dawała praca w parach. Co dwie głowy to nie jedna!

Uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania od razu zauważyli podobieństwo do budowania skryptów w Scratchu. Chętnie służyli innym pomocą w rozwiązywaniu trudnych momentów.”

W Szkole Podstawowej w Ludzisku  również kodowali młodsi i starsi uczniowie. Jak możecie zobaczyć na ich blogu, wszyscy świetnie się bawili. Polecamy opublikowane tam filmiki, które dobrze obrazują w jakiej atmosferze toczyły się zajęcia.

Jeśli jeszcze nie odwiedziliście strony Hour of Code, to razem z SP 257 z Warszawy, zapraszamy Was do jej odwiedzenia. Na ich blogu czytamy:

„Dzisiaj w Godzinie Kodowania wzięli udział wtorkowi „Mistrzowie” oraz chętni uczniowie, których zaprosiliśmy na nasze zajęcia. Uczniowie kodowali z Anna i Elsa. Wprowadzając różne algorytmy, dzieci pomagały dziewczynkom rysować przeróżne kształty na lodzie.
Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w naszej akcji zapraszamy do udziału w „Godzinie Kodowania” na stronie http://studio.code.org/ - znajdziecie tam wybór kursów.”Zaproście do programowania swoich najbliższych


17-1024x768.jpg15-1024x768.jpg11-1024x768.jpg14-1024x768.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.