Kodujące sześciolatki

16.1.2015

Kodujące sześciolatki

Opublikowany

Od 13 stycznia br. rozpoczęły się cykliczne spotkania z programowania dla dzieci z grupy „Tygrysków” bachorzewskiego przedszkola. Sześciolatki biorą udział w zajęciach dzięki programowi „Mistrzowie Kodowania”, a spotkania prowadzi p. Beata Zawisła. Celem zajęć jest rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności dzieci oraz pokazanie alternatywy do gier komputerowych.

Na pierwszych zajęciach 12 młodych programistów poznało program Scratch. Swoje pierwsze kroki w Scratch’u rozpoczęli od nauki dodawania teł oraz duszków. W pracach najmłodszych pojawiły się koty i myszy na pustyni, nietoperze i czarodzieje w zamku, jednorożce w pokoju i wiele innych. Podekscytowanie, oklaski, twórczy gwar i wiele pozytywnych emocji towarzyszyły dzieciom. Uśmiech na twarzy i ogromna radość była podziękowaniem dla prowadzącej. Wszyscy wyszli zadowoleni z lekcji, a jedna z dziewczynek zapytała: „Ale dlaczego te zajęcia trwały tak krótko?”.

Za artykuł dziękujemy p. Beacie Zawiśle, oryginał znajduje się na stronie szkoły z Bachorzewa.
A0107_04.jpgA0107_05.jpgA0107_02.jpgA0107_01.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.