Kodowanie wierszem pisane

Kodowanie wierszem pisane

Dzisiaj przedstawiamy relację p. Elżbiety Soski ze Szkoły Podstawowej w Stróżach:

W naszej grupie praca wre
Mistrzowie kodują
Może za rok albo dwa
Nowy świat zbudują
Hej kolego koleżanko
Dość leniuchowania
Dołącz do nas zapraszamy
Zostań mistrzem kodowania

No i właśnie, 12 lutego na nasz wiersz odpowiedzieli i dołączyli do nas: przedstawiciele władz samorządowych, Dyrektor GZOSiP, redaktor naczelny gazety lokalnej oraz gminny kierownik ds. profilaktyki. A że to był tłusty czwartek, więc było to kodowanie z pączkami w tle. Najpierw uczniowie zaprezentowali swoje przeróżne projekty, a potem poprosili gości, aby zasiedli do komputerów. Po prostu zamiana ról. Goście kodują, a uczniowie nadzorują, pomagają i udzielają wskazówek. Było super, mali mistrzowie byli niesamowicie dumni, że to oni są nauczycielami. Nie ukrywali, że bardzo się im to podobało. Naszym gościom również.
Oto właśnie  projekt stworzony przez gości.

Na koniec goście obdarowali swoich nauczycieli cukierkami, a uczniowie gości pączkami. Każdy z gości otrzymał certyfikat uczestnictwa. O tym niecodziennym spotkaniu i o tym, jak uczniowie w Szkole Podstawowej w Stróżach programują niebawem ukaże się artykuł w gazecie i na stronie internetowej gminy.

Tymczasem jedna z uczestniczek, Pani Dyrektor GZOSiP w Zakliczynie, podzieliła się refleksją ze wszystkimi dyrektorami naszych szkół, jak również i z nami:
Witam, wczoraj zdobyłam Certyfikat w projekcie „Kodować każdy może” prowadzonym przez Mistrzów Kodowania ze Szkoły Podstawowej w Stróżach. Za wyjątkowe edukacyjne przeżycie dziękuję Pani Dyrektor Elżbiecie Malawskiej-Pajor, Pani Elżbiecie Sosce i mojej nauczycielce z kl. IV, Natalii Klocek. Natalia spokojnie i cierpliwie tłumaczyła mi programowanie w Scratchu i ani razu nie powiedziała, że zrobiłam coś źle…

Mam marzenie, żeby Mistrzów Kodowania w naszej gminie było jak najwięcej. Programowanie jako nowy język i kreatywne narzędzie jest bardzo ważne dla przyszłości naszych uczniów. (…) Bardzo cenna dla motywacji do uczenia się jest idea, żeby uczniowie stawali się nauczycielami swoich kolegów albo dorosłych (nawet takich „wyszkolonych” jak ja…). Ciekawa jestem czego jeszcze mogę nauczyć się od naszych uczniów?
Pozdrawiam
Małgorzata Jaworska

Bardzo nas cieszy taka informacja i przede wszystkim motywuje do dalszej pracy. Kolejnymi gośćmi, którzy szukają przygód z kodowaniem i chcą nas odwiedzić będą seniorzy 50+.

A tymczasem nasze wczorajsze kodowanie też kończymy wierszem.

Nasi uczniowie z pana Burmistrza
Chcieli uczynić wielkiego mistrza
Także radni bez wahania
Chcieli nauczyć się kodowania
A pani Dyrektor tak powiada – drogie dzieciaki
Ja już rozumiem te kody i znaki
Kiedy duszkowi kostium dołożę
To super projekt na pewno stworzę
Ile mistrzowie mieli radości
Że kodowania nauczyli gości
Mistrzowie mistrzów z gości zrobili
I na kolejne kodowanie ich zaprosili.

Nauczycielka prowadząca zajęcia w Szkole Podstawowej w Stróżach
Elżbieta Soska
03-768x1024.jpg
01.jpg
05-pop.jpg
02.jpg
04.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.