Lepsza Edukacja we Wrześni

Lepsza Edukacja we Wrześni

Opublikowany

Dzisiaj i jutro jesteśmy obecni na konferencji „Lepsza edukacja. Edukacja medialna i programowanie w Cyfrowej szkole.” we Wrześni. Nie mogło nas zabraknąć w miejscu, gdzie tyle się mówi o programowaniu.Dziś uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni opowiedzą o tym, jak uczą się programowania w programie Mistrzowie Kodowania, a jutro nasze nauczycielki – Grażyna Kędzia i Anna Cieślarczyk – poprowadzą warsztaty z programowania w języku Scratch dla uczestników konferencji.

Organizatorami konferencji są: Urząd Miasta i Gminy we Wrześni oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Patronat honorowy nad konferencją objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mistrzowie Kodowania są partnerem tego wydarzenia.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Weekend z App Inventorem

W ubiegły weekend ponad 60 nauczycieli z całej Polski przyjechało do Warszawy, aby wspólnie uczyć się tworzenia aplikacji mobilnych w programie App Inventor. Tym samym otworzył się nowy rozdział w historii naszego programu. Rozpoczęliśmy pracę z kolejnym językiem program