Poznajcie Antka

Poznajcie Antka

Opublikowany

Chcemy przedstawić Wam Antka. To uczeń szóstej klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie. Od jego nauczyciela, Krzysztofa Krakowskiego, dowiedzieliśmy się, że Antek „jest ogromnie otwarty na wiedzę. Bardzo lubi się uczyć, a jeszcze bardziej lubi kibicować sportowcom. Uwielbia sport”. Wiemy również, że Antek programuje.  Właśnie opublikował swój pierwszy projekt zrobiony w Scratchu. Możecie zobaczyć go poniżej.

Antek jest chłopcem, który na co dzień oddycha z pomocą respiratora. Tworzy programy manipulując myszką przy pomocy prawego kciuka. Ten jeden kciuk umożliwia mu obsługę całego komputera. Klika sobie i koduje w Scratchu. Antek bardzo zaangażował się w naukę programowania.

Ze względu na swój stan zdrowia Antek nie może tak często jakby chciał wychodzić z domu i spotykać z rówieśnikami. Takie wyprawy są dla niego prawdziwym wyzwaniem. Może się jednak z nami spotkać dzięki nowym technologiom i platformie Scratch. Zapraszamy Was na stronę jego projektu. Jeśli chcecie, zostawcie tam po sobie ślad. Polubcie projekt, napiszcie kilka słów… Mistrzowie Kodowania to duża społeczność – wykorzystajmy to!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.