Konkurs Informatyczny TIK? – Tak!

Konkurs Informatyczny TIK? – Tak!

Opublikowany

Wszystkich, którzy lubią wyzwania i chcieliby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne, zapraszamy do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół – Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK! (TIK?-TAK!).

Inicjatywa organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska. Obecnie trwa rejestracja szkół. Rozgrywki dla uczniów rozpoczną się w dniach 13-17 kwietnia.

Ideą konkursu jest pokazanie, że technologie towarzyszą nam wszędzie i są istotnym elementem życia. KAŻDY uczeń może zbadać swoją wiedzę w tym zakresie. Konkurs, który ma charakter GRY, ma też na celu dotarcie do każdej szkoły bez względu na to, czy w danym regionie są organizowane potyczki informatyczne.

W tym roku do gry włączył się także nasz program – Mistrzowie Kodowania przygotowali pytania i zadania dotyczące programowania w języku Scratch!

Zachęcamy do wzięci udziału i życzymy powodzenia!

Udostępnij

Wspólnie z rodzicami!

Czas przed Wielkanocą sprzyja tworzeniu interaktywnych kartek dla najbliższych. Można oczywiście usiąść samemu i stworzyć animację w Scratchu. Myślimy jednak, że lepszym pomysłem jest zrobić to razem z innymi. W Zespole Szkół Nr 2 w Wejherowie uczniowie do pracy zaprosil