Wieści z kolejnej biblioteki

Wieści z kolejnej biblioteki

Opublikowany

W czwartek 26 marca rozpoczęły się seria zajęć z programowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Bardzo się cieszymy, że mamy kolejne miejsce w którym każde chętne dziecko może przyjść i rozwijać programistyczne umiejętności.

Na stronie MBP w Jaśle czytamy:

Patrycja, Paweł, Michał, Radek, Kuba i Ola. Są w różnym wieku, chodzą do różnych szkół i mają odmienne zainteresowania. Łączy ich jedno – wytrwale i z pasją rozwiązują programistyczne zagadki! Kim są? To uczestnicy pilotażowej edycji programu Mistrzowie Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle!(…)26 marca br. odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których mali programiści poznali bliżej język Scratch – dowiedzieli się m.in.: czym są skrypty, jak je układać aby bohater gry wykonywał polecenia oraz dlaczego komputer musi znać bardzo dokładny przepis programistyczny. Uczestnicy stworzyli również swoje pierwsze skrypty – bohater poruszał się, rysował prostą linię, kwadrat, zmieniał kolor pisaka i zadawał pytania.To niesamowite, że jeżeli ułożę skrypt odpowiednio, to bohater będzie wykonywał moje polecenie – opowiada Patrycja. Czasem trzeba się nieźle nagłówkować, żeby stworzyć skrypt ale efekty są takie, że warto – dodaje Radek.

MK_MBP-Jasło_2015-3.jpgMK_MBP-Jasło_2015-7.jpgMK_MBP-Jasło_2015-5.jpgMK_MBP-Jasło_2015-2.jpgMK_MBP-Jasło_2015-4.jpgMK_MBP-Jasło_2015-6.jpgMK_MBP-Jasło_2015-1.jpgMK_MBP-Jasło_2015-8.jpg
Zdjęcia: Tomasz Rutana, Tekst: Agata Warywoda.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.