Przygoda z robotem M-BOT

Przygoda z robotem M-BOT

Opublikowany

W dniach 14 – 21 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Z. Urbanowskiej w Koninie uczestniczyli w zajęciach z robotem prowadzonych przez p. Arletę Ratajewską

Otrzymaliśmy do testowania Robopaczkę – edukacyjny zestaw mechatroniczny – trzy w jednym: elementy konstrukcyjne Makeblock, elektronika Trobot zgodna z Arduino i środowisko programistyczne PROPHIO oparte na Scratch.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach Mistrzów Kodowania z metalowych części, silniczków oraz Arduino zbudowali robota, którego nazwaliśmy M-BOT.

Wiktor Olszewski z klasy VI a napisał w Scratch z dodatkiem Prophio program sterujący robotem.

Później uczniowie z różnych klas testowali robota. Pokonywali różne odległości w różnym tempie, wjeżdżali do „garażu”, przejeżdżali pod „tunelem”, przewozili ładunek. Sterowanie robotem wywołało u uczniów wiele emocji.

Zajęcia z robotem rozwijały wiele umiejętności: projektowanie, budowanie, programowanie, testowanie. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania, integrowali się działając w grupie. Nauczyciele razem ze swoimi uczniami odkrywali fascynujący świat nowoczesnej techniki.
DSCF4718.jpgDSCF4734.jpgDSCF4704.jpgDSCF4730.jpgDSCF4726.jpgDSCF4727.jpgDSCF4697.jpgMK_MBP-Jasło_2015-3.jpg
Za tekst i zdjęcia dziękujemy p. Arlecie Ratajewskiej

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.