Święto Scratcha

Święto Scratcha

Opublikowany

Dzisiaj przedstawiamy Wam relację z Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie oraz Szkoły Podstawowej nr 257 w Warszawie, gdzie zorganizowano obchody Dnia Scratcha.

W SP nr 1 w Koninie, w dniu 7 maja 2015 r., zorganizowaliśmy warsztaty programowania w Scratch dla uczniów z klas pierwszych i ich rodziców. Zajęcia prowadzili „mistrzowie” z klas szóstych i czwartych pod kierunkiem p. Arlety Ratajewskiej. Podczas warsztatów pierwszoklasiści poznawali tajniki programowania. Rodzice wspierali ich wymyślając temat pracy. Wspólne programowanie przyniosło zaskakujące efekty. Uczestnicy warsztatów tworzyli duszki, zmieniali sceny, modyfikowali duszki. Duszki poruszały się, rozmawiały ze sobą, a w tle słychać było różne dźwięki. Uczniowie chętnie podejmowali nowe wyzwania. Rodzice byli bardzo zaciekawieni programowaniem w Scratch i zajęciami Mistrzów Kodowania. Po warsztatach dziesięcioro pierwszoklasistów zapisało się na cotygodniowe zajęcia.

Relację z obchodów w SP nr 257 możecie przeczytać na blogu. Poniżej przedstawiamy projekty, które powstały w czasie prowadzonych zajęć.
strong>blogu. Poniżej przedstawiamy projekty, które powstały w czasie prowadzonych zajęć.

Za materiały dziękujemy p. Arlecie Ratajewskiej (SP1 w Koninie) i p. Ewie Jastrząb (SP257 w Warszawie).

Udostępnij

Andrus Ansip w Strefie Kodowania

Wczoraj w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odybyła się konferencja Europejski Rynek Cyfrowy – umiejętności, rynek, praca. Mistrzowie Kodowania byli partnerem strategicznym tego wydarzenia. Podczas jej trwania Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Andrus Ansip odwied