Tydzień Scratcha w „Kukuczce”
Tydzień Scratcha w „Kukuczce”

Tydzień Scratcha w „Kukuczce”

Opublikowany

W dniach 4-8 maja 2015 w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu trwał tydzień Scratcha.
Zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych uczniów jak i tych już zaprawionych w kodowaniu. W tygodniach poprzedzających scratchowy tydzień trwały zgłoszenia do drugiej edycji konkursu na Kukuczkowego Mistrza Kodowania oraz do drugiej edycji Plebiscytu Scratchowanie moja Pasja. Oba przedsięwzięcia nie były by możliwe bez wsparcia przedstawiciela Rodziców Pana Tomasza Iwaszkiewicza.
W tym roku do plebiscytu zgłoszono 17 projektów, z czego autorami czterech byli uczniowie klas 1-3. Każdy uczestnik plebiscytu mógł promować swoją grę za pomocą własnoręcznie wykonanego posteru. Głosowanie na najlepszy projekt odbywało się w dniach od 30 kwietnia do 7 maja za pomocą ankiety w dzienniku elektronicznym i musimy przyznać, że do ostatniej minuty głosowania ważyły się losy zwycięskiej trójki.

Wszystkie projekty umieszczone są w naszym studiu.

Uczniowie i rodzice zdecydowali, że najlepszy był projekt Cezarego.


Dwa kolejne miejsca zdobyły dziewczynki – Julia


i Dominika


Wyróżniono projekty: Dominika


i najmłodszej uczestniczki Marty


Nagrodę nauczycieli przyznano Igorowi:10298471_659892960733241_4738579359429470089_o

Udostępnij

Programowanie łączy :)

Dzielimy się z Wami relacją ze Szkoły Podstawowej Nr 81 w Łodzi:Wczoraj (19 maja) w mojej szkole odbyło się rodzinne kodowanie. Wiele razy już czytałam, że zrobiliście taką imprezę w swoich szkołach. I dlatego ja także postanowiłam spróbować. Impreza wypadła faaaaantasty