Uczniowie z „Kukuczki” w Samsung Labo

Uczniowie z „Kukuczki” w Samsung Labo

W dniu 30 maja 2015 Kukuczkowi Mistrzowie pod opieką Pani Anny i Pani Grażyny udali się na rewizytę do Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Tego dnia zaplanowano sportowy Dzień Dziecka dla młodzieży uczącej się w Gimnazjum i Technikum. Dla nas Pan Dariusz i Pani Emilia wraz z uczniami klasy 1d Gimnazjum zaplanowali zwiedzanie Samsung Labo. Samo zwiedzanie nie byłoby tak wielką frajdą, więc postanowiliśmy zorganizować wspólną lekcję kodowania.

Przygotowanie zajęć należało do Pani Ani i Pani Grażyny, które pokazały nam nowe narzędzie pracy – App Inventor 2. Wspólnie stworzyliśmy dwie aplikację. „Rysowanie na ekranie” i „Mówiące klawisze”.

Po intensywnej pracy w nowoczesnej pracowni wysłuchaliśmy wykładu Pana Darka o algorytmicznych zabawach w terenie i o tym co w okolicy Wronek warto zobaczyć.Następnie udaliśmy się do lasu aby wziąć udział w jednej z zabaw pt: Poszukiwanie wyspy skarbów.  Po zabawie czekała na nas przekąska – grillowana kiełbasa :). W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze najlepszą lodziarnię w mieście.

Wycieczka się udała – pogoda dopisała – wszyscy wrócili cali i zdrowi, i mamy nadzieję, że zadowoleni z wyprawy.
hdimg018.jpg
hdimg015.jpg
hdimg024.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.