„IGRZYSKA MISTRZÓW KODOWANIA”

„IGRZYSKA MISTRZÓW KODOWANIA”

Tydzień Kodowania w Polsce obfitował w wiele wydarzeń, dla tego organizatorzy CodeWeekPL postanowili przygotować konkurs na najlepsze/najciekawsze wydarzenie promujące kodowanie.

images.jpeg
Spośród kilkudziesięciu konkursowych zgłoszeń, jury wybrało 6 najlepszych wydarzeń promujących kodowanie w każdym wieku, jako kluczową kompetencję przyszłości.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęło ex aequo kilka szkół. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy została nagrodzona za wydarzenie „SP9 koduje”, gdzie w ciągu całego tygodnia odbyły się spotkania, w których udział wzięli uczniowie w różnym wieku, nauczyciele, a także rodzice. Z kolei Gimnazjum nr 5 w Raciborzu zorganizowało „Festiwal kodowania w G5”, podczas którego to uczeń stał się mentorem dla nauczyciela. Trzecim finalistą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie i wydarzenie „Lokalni Mistrzowie Kodowania”, gdzie na zajęcia z kodowania zaproszono dzieci z terenu całego powiatu zambrowskiego.

Wyróżnione zostały natomiast: Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie, Gimnazjum nr 1 w Gostyninie i Samorządowa Szkoła Podstawa nr 6 we Wrześni, a także Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a także programy mentoringowe „Mistrzów Kodowania”. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Samsung Electronics Polska.

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.