Tydzień kodowania w SP1 w Koninie

Tydzień kodowania w SP1 w Koninie

Opublikowany

W dniach 12 – 19 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Przez cały tydzień uczniowie na zajęciach komputerowych poznawali tajniki kodowania w programie Scratch- ok. 350 uczniów kodowało w Scratch.

Opiekunki Mistrzów Kodowania: p. A. Tamborska i p. A. Ratajewska przeprowadziły konkursy dla uczniów uczestniczących w zajęciach kodowania. Uczniowie klas drugich przygotowywały animacje przedstawiające poruszające się duszki w wybranej przez siebie przestrzeni (morze, łąka, boisko itp.). Uczniowie z klas piątych wykonywali gry lub animacje. Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas drugich. Uczniowie przedstawiali duszki ze Scratcha w dowolnych odsłonach plastycznych.

W poniedziałek 19 października odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów. Zajęcia prowadziła p. A. Tamborska. Młodsi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę we wrześniu tworzyli animacje przedstawiające wspomnienie lata. Uczniowie, którzy w zajęciach Mistrzów Kodowania uczestniczą drugi rok, tworzyli gry zręcznościowe wg własnego pomysłu. Rodzice mogli zobaczyć, dlaczego programowanie sprawia dzieciom tyle radości. Rodzice chętnie poznawali zasady kodowania w Scratch, pomagali swoim dzieciom i byli zdumieni efektami pracy.

Uczniowie pokazali również ciekawe gry, animacje, projekty edukacyjne powstałe na zajęciach Mistrzów Kodowania w poprzednim roku.

Rodzice byli mile zaskoczeni, że ich dzieci bardzo szybko i z dużym zaangażowaniem kodując w Scratch osiągają wyznaczony cel. Utwierdzili się w przekonaniu, że dzieci uczęszczając na zajęcia Mistrzów Kodowania rozwijają wiele umiejętności potrzebnych w szkole, a także w życiu.
DSCF5822.jpg
DSCF5809.jpg
2015-11-19_1649.png

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Nowa apka od klubu kodera z V LO w Tarnowie

W tym tygodniu miała miejsce oficjalna premiera apki „Plan lekcji”, przygotowanej przez uczniów i uczennice z Klubu Kodera „Koduj z Piątką”.