Tydzień kodowania w SP1 w Koninie

Tydzień kodowania w SP1 w Koninie

Opublikowany

W dniach 12 – 19 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Przez cały tydzień uczniowie na zajęciach komputerowych poznawali tajniki kodowania w programie Scratch- ok. 350 uczniów kodowało w Scratch.

Opiekunki Mistrzów Kodowania: p. A. Tamborska i p. A. Ratajewska przeprowadziły konkursy dla uczniów uczestniczących w zajęciach kodowania. Uczniowie klas drugich przygotowywały animacje przedstawiające poruszające się duszki w wybranej przez siebie przestrzeni (morze, łąka, boisko itp.). Uczniowie z klas piątych wykonywali gry lub animacje. Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas drugich. Uczniowie przedstawiali duszki ze Scratcha w dowolnych odsłonach plastycznych.

W poniedziałek 19 października odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów. Zajęcia prowadziła p. A. Tamborska. Młodsi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę we wrześniu tworzyli animacje przedstawiające wspomnienie lata. Uczniowie, którzy w zajęciach Mistrzów Kodowania uczestniczą drugi rok, tworzyli gry zręcznościowe wg własnego pomysłu. Rodzice mogli zobaczyć, dlaczego programowanie sprawia dzieciom tyle radości. Rodzice chętnie poznawali zasady kodowania w Scratch, pomagali swoim dzieciom i byli zdumieni efektami pracy.

Uczniowie pokazali również ciekawe gry, animacje, projekty edukacyjne powstałe na zajęciach Mistrzów Kodowania w poprzednim roku.

Rodzice byli mile zaskoczeni, że ich dzieci bardzo szybko i z dużym zaangażowaniem kodując w Scratch osiągają wyznaczony cel. Utwierdzili się w przekonaniu, że dzieci uczęszczając na zajęcia Mistrzów Kodowania rozwijają wiele umiejętności potrzebnych w szkole, a także w życiu.
DSCF5822.jpg
DSCF5809.jpg
2015-11-19_1649.png

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.