Andrzejkowe czary-mary z App Inventorem

Andrzejkowe czary-mary z App Inventorem

Opublikowany

andrzejki01.jpg
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu stworzyli w App Inventorze program „Czarodziejska Kula”, który odpowiada na zadane pytanie udzielając odpowiedzi twierdzącej, przeczącej bądź niejednoznacznej. Dodatkowo dzieci przygotowały kolejne aplikacje inspirowane tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi.
andrzejki06.jpgandrzejki04.jpgandrzejki03.jpgandrzejki05.jpg
Podczas zabawy andrzejkowej w świetlicy „czarodzieje” posługując się nowoczesnymi rekwizytami: tabletami lub smartfonami, sprawdzili, co czeka ich kolegów i koleżanki w przyszłości. Dzięki aplikacji Oli można było wylosować odlew woskowy – interpretacja kształtu zależała już od wyobraźni gracza. Mateusz stworzył program nawiązujący do popularnej „wróżby z sercem”. Przygotował w programie dwie opcje, dla dziewcząt i dla chłopców, dzięki którym można było dowiedzieć się, jakie imię będzie miał przyszły mąż czy żona. Patryk zainspirował się wróżbą z butami – jego program udzielał odpowiedzi dotyczącej czasu ślubu danej osoby. Dawid podpowiadał jaki zawód może w przyszłości wykonywać dana osoba. On również, podobnie jak Mateusz, stworzył w programie dwie opcje – zawody dla dziewcząt i zawody dla chłopców.

Aplikacje świetnie sprawdziły się na zajęciach andrzejkowych w świetlicy. Świetliczakom bardzo podobała się zabawa z tabletami i smartfonami.
andrzejki21.jpgandrzejki11-1.jpgandrzejki12.jpgandrzejki16.jpgandrzejki22.jpgandrzejki07.jpgandrzejki09.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.